A St. Louis-i Gateway Arch - mint neve is mutatja - hatalmas, jelképes bejárat, kapuboltív, mely St. Louis kiemelkedő szerepét szimbolizálja a pionírok korában, ugyanis a város neve akkor: ,,a Nyugat kapuja" volt. Rozsdamentes acélból készült, 192 méter magas, íve a szivárványéra emlékeztet, amely a reményt jelképezi. Még nagyobb látványosságnak számít a különleges íve mentén haladó lift. A tojás alakú kabinok a 192 méter magas építményt járják be. Az 1968-ban épített felvonó több mint ezer lépcsőt vált ki, és négy perc alatt juttatja az utasokat az épület tetejére, lefele azonban már három perc alatt lejutnak. A boltíves szerkezet miatt a kabinoknak öt fokot kell fordulniuk másodpercenként.
Csupán 45 méter magas, mégis rendkívül fontos liftnek számít (legalábbis a portugáloknak mindenképpen) a Santa Justa Lift Lisszabonban. Két szomszédos utcát köt össze, az alacsonyabban fekvő Baixa-t a magasabban elhelyezkedő Largo do Carmo-val. A liftet még 1900-ban kezdték építeni neogótikus stílusban, és legfeljebb húsz embert képes a felső utcába juttatni. A szerkezet tetején kialakított terasz páratlan panorámát tár a nézelődők elé, így az egyik legfontosabb turisztikai attrakció Lisszabonban.
A Svájci Hammetschwand lift a 152 méteres magaságával a legmagasabb külső lift Európában.
A brazil Lacerda lift, Salvador da Bahia-ban az alsó várost a felső városal kötiössze. Minden nap több mint 30,000 ember teszi meg a két városrész közti utat. Nevét építője Antonio Lacerda-ról kapta.
A Taipei 101 egy 101 emeletes épület a tajvani Tajpejben. 509 méter magas, 1999-től 2004-ig építették. A toronyházat végül 2004. december 31-én adták át. Évi egymillió látogató kíváncsi arra, milyen a kilátás a Tajpej-torony tetejéről, illetve milyen érzés a világ leggyorsabb liftjével közlekedni, a földszintről a kilátószintig (357 méter) 37 másodperc alatt jutva fel. A toronyban található leggyorsabb lift 17 m/s sebességgel közlekedik.
Évente közel százezer kilométert tesz meg utasaival az Eiffel-torony négy liftje. Az 1889-ben épült toronyban nyolc percenként megy fel egy lift 322 méter magasságig, így naponta százszor kell fordulnia, hogy kiszolgálja a turistákat. A New York-i Chrysler Building 1930-as felépítéséig ez volt a világ legmagasabb épülete, ahova lifttel fel lehetett jutni.
Burj Khalifa 828 méteres magasságával jelenleg ez a legmagasabb, ember által épített torony, és itt található a világ leghosszabb és leggyorsabb liftje is: 64 kilométer/órás sebességgel repíti az utasokat a torony tetejébe. Eredetileg a ma működő 57 lift mindegyike háromszintes lett volna, ám végül a beruházók megelégedtek két szinttel is.
Hol máshol épülhetett volna a világ legmagasabb és legnehezebb kültéri liftje, mint Kínában. A Bailong lift Zhangijajie szikláiba vájt szerkezet, amely 330 méter magasra húzza fel a látogatókat. A nem mindennapi felvonó sorsa azonban bizonytalanná vált, mert bizonyos hivatalokban környezetvédelmileg aggályosnak tartják az üzemeltetését.
Az Oregon City Municipal Lift 40 méteres magasádával az egyetlen kültéri városi lift az USA-ban