Amikor Frank Habicht német fotográfus 1960-ban letelepedett Londonban, a hippimozgalom még javában tartott, a fiatalok többsége társadalmi és politikai változásokra vágyott. Habicht lefényképezte mindazt ami új és izgalmas volt, amit London utcáin látott.
A hippimozgalom az ’50-es évek beatnemzedékének letéteményese: a beatnikekhez hasonlóan visszautasították a kor amerikai fogyasztói társadalmának tespedt unalmát (kertvárosi élet, ugyanolyan autók, kétszemélyes ágy stb.). A legszélsőségesebbek teljesen szembehelyezkedtek a jóléti társadalommal: sokan elhagyták a családi fészket, hogy lakóautókban, önkényesen elfoglalt lakásokban, vagy esetleg kommunában éljenek. Nagy-Britanniában az eltérő gazdasági és természeti viszonyok miatt más okokból, de hasonló mentalitású generáció cseperedett fel: az ellenkultúra itt a háború utáni megszorításokra adott válaszként fejlődött ki. A lényeg az, hogy mindennel szemben dacoltak és lázadtak, ami a társadalom hagyományos és konzervatív részére jellemző volt. Több százezres tüntetésekre is volt példa, mely a kormány politikájával szemben lépett fel. A háborúellenességbe és az amerikai népképviseleti demokrácia kivívásába vetett hitük állt szemben a kormány Vietnámban tanúsított magatartásával. A rendőrség, a CIA, az FBI és egyéb intézmények igyekezete, hogy megfékezzék az öntudatra ébredt tömeget, haszontalan volt. Végső kétségbeesésükben a gyülekezés alkotmányos jogának megtagadásához és hamis információk terjesztéséhez folyamodtak. A mozgalmat úgy igyekeztek beállítani, mint egy külföldről pénzelt és támogatott szerveződést, mely az ország belső nyugalmát hivatott megmérgezni.
A hippi elnevezést először az amerikai televízióban használták 1964. április 22-én, a WNBC TV Channel 4-en, New York Cityben, a New York World Fair megnyitásánál. Akkor néhány, a vietnami háború ellen tiltakozó fiatalok csoportja tartott ülősztrájkot. A hippi szó az angol hipster szóból ered, amely kezdetben a San Fransisco-i Haight-Ashbury (az egyik közkedvelt hippi-hely) körzetébe költöző embereket jelentette.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
Frank Habiht
forrás:https://www.bodacab.com/2018/12/05/when-london-really-was-swinging/