Kayaköy (görögül Levissinek hívták), azaz “kőfalu”, Fethiyétől mindössze 8 km-re található Törökország délnyugati részén Anatóliában.
Kayaköy-ben a mára teljesen elhagyott városban egykor 25.000 ember élte mindennapjait. Ma üresen tátongó lakóházak, boltok, templomok idézik fel, milyen is lehetett egykor az itt lakók élete.
Kayaköy egy régebbi település romjain épült ki a 18. században. A törökök és görögök valamikor még békésen éltek egymás mellett a Kaya-völgyben. A görögök kézművesiparral, míg a törökök mezőgazdasággal foglalkoztak. A két nép, és két vallás – muszlim és keresztény – békésen dolgozgatott, teázgatott egymás mellett és egymással az első világháborúig. A világháborút követő török függetlenségi háborúval (1919-1923) a békés együttélés megszakadt, a török győzelem után a Lausanne -i szerződés értelmében az Anatólia területén élő több, mint 1 millió görög ortodox kereszténynek és a Görögországban élő fél millió muszlimnak azonnal el kellett hagynia otthonát. Így ürült ki szinte egyik pillanatról a másikra Kayaköy városa, mely azóta is elhagyatottan és üresen áll, mivel a törökök teljesen sorsára hagyták.
Nagyjából 3000 érintetlen épület, görög stílusú házak, néhány ortodox templom, két iskola, 14 kisebb kápolna és a központban egy 17. századi szökőkút romja áll ma Kayaköyben. Az elhagyott város jelenleg történelmi emlékhely, múzeumként működik.