A bergen-belseni koncentrációs tábor túlélői, Celle, Németország, 1945.
A tábor eredetileg hadifogolytábor volt, majd 1943-ban részben koncentrációs táborrá alakították át és később kibővítették, hogy más táborokból érkező áldozatokat is el tudjanak ide helyezni. 1941 és 1945 között körülbelül 70 000 áldozat halt meg a táborban. A tábort a brit hadsereg szabadította fel 1945. április 15-én. A britek 53 000, az éhezéstől súlyosan legyengült és többnyire beteg foglyot találtak a táborban, továbbá körülbelül 13 000 eltemetetlen holttestet.
Az 1941-es Pearl Harbor elleni japán támadásban meghalt Fusata Iida japán pilóta temetése Pearl Harborban.
Walt Disney bemutatja a Mickey Mouse gázálarc tervét gyermekek számára, Edgewood, Maryland, 1942 január.
Keshia Thomas színes bőrű nő védte meg az SS-tetoválást viselő férfit a dühös tömegtől, Ann Arbor, Michigan. Hónapokkal később az eset után egy kávézóban egy fiatal fiú ment oda Keishához és köszönetet mondott neki. Keisha megkérdezte, hogy miért? A fiú csak annyit mondott: „Az apámért.” Az ismeretlen férfi fia volt.
Választási kampány, Németország, 1932.
Ernst Müller őrmester és kutyája járőrözés közben, Hamburg, NSZK, 1955.
Leonyid Brezsnyev és felesége Viktoria Brezsnyeva (házas. 1927.–1982.), 1980.
Búcsú egy baráttól, Leningrád, 1942.
Fűtött iskola "busz", Egyesült Államok, 1930.
Adolf Hitler 1914 decemberében a nyugati fronton.
A Varyag Orosz cirkáló legénysége, középen Vsevolod Rudnev kapitány, Odessza, 1904. április 6.
Szovjet katonák, és egy ismeretlen civil az Új Birodalmi Kancellária homlokzatáról letépett birodalmi sasal, Berlin, 1945.
Élelmiszer osztás az iskola udvarán, Berlin, Németország, 1945.
A vérző fejű Zádor Ervint az egyik melbourne-i rendező segíti ki a medencéből, 1956.
1956. december 6-án zajlott a melbourne-i csata néven emlegetett vízilabda olimpiai negyeddöntő mérkőzés, amit hazánk fiai a szovjet válogatott ellen játszottak. A meccs presztízsértékkel bírt, hiszen alig egy hónappal azelőtt verte le a "gonosz birodalma" a magyar forradalmat, melyet főleg a pesti, és vidéki városokban fellázadó ifjúság kezdeményezett október második felében. A mérkőzést a magyar csapat 4-0 nyerte meg, ahol egy kis ország megmutatta, hogy egyenlő feltételek között méltó ellenfele tud lenni a vörös óriásnak. A meccs nem a rendes játékidő lezártával ért véget, hanem egy véres intermezzo folytán: az utolsó percekben Valentyin Prokopov elvesztette a fejét, és teljes erőből arcon csapta Zádor Ervint, kinek felrepedt szemöldökéből azonnal elkezdett folyni a vér. A pirosló víz láttán a közönség megvadult, még a magyarokkal szolidaritást vállaló ausztrál közönség is a szovjetek ellen fordult. A fotó, mely Zádor véres testéről készült, másnap bejárta a világsajtót, így a 22 éves vízipólos a forradalom békés hősévé vált. A december 7-i, jugoszlávok elleni döntőt megnyertük, ám szomorúan kellett konstatálnia a magyar sportnak a tényt, miszerint a válogatottunk fele soha, vagy nagyon sokáig nem tért haza az 1956-os forradalom leverése után után.
Határátkelőhely Ukrajna és Oroszország között, 1918.
Szuvenír bolt a Seremetyjevói nemzetközi repülőtéren, Moszkva, 1980.
Miss Burgonya, Idaho, 1935.
Francia katonák őrzik a metró bejáratát, Párizs, 1914.
Árva Német fiú ütközetben elesett apja Vaskereszt kitüntetésével, Berlin, 1945. december 1.
Konsztantyin Csernyenkó, Leonyid Brezsnyev és Andrej Gromiko, Oreanda, Krím, 1980.