Tracy Caldwell Dyson űrhajós a Nemzetközi Űrállomás ablakából csodálja a Földet, 2010.
Kilátás a piramisokra egy szegény kairói család konyhájából.
Amelia Earhart felszáll egy autogiróra, amellyel 1931 áprilisában, 5624 méterrel női magassági rekordot ért el.
Az autogirónak ( auto=ön, giro=forgó) angol helyesírással autogyro, a magyar helyesírási szótár szerint autogiró) nevezett repülőszerkezet gróf Juan de La Cierva, spanyol mérnök találmánya. Meghatározása szerint az autogiró olyan légi jármű, amelynek a repüléséhez szükséges felhajtóerőt nem mechanikusan, motor által meghajtott, hanem autorotációban lévő, szabadon forgó forgószárny biztosítja.
Juan de la Cierva, az autogró feltalálója. 1929.
A mexikói határ közelében. Nem vagyok alkoholcsempész. Ne lőj, megállok, 1929.
A támadás alatt álló Pearl Harbor-i támaszpont, egy japán gépről fényképezve.
A Vörös Hadsereg 322. lövészegysége Auschwitz kapujában, 1945. január 27-én.
Sir Alec Guinness parancsnok a szicíliai partraszállás során, 1943.
A második világháborúban a királyi tengerészetnél szolgált, kezdetben matrózként, majd Szicíliában partraszálló járművet vezetett, később pedig a jugoszláv partizánok ellátmányának szállítmányozásában is részt vett.
Emberek a portói Livraria Lello & Irmao könyvesboltban. Portugália egyik legrégebbi könyvesboltját 1906. január 13-án nyitották meg.
Margaret Ann Neve 110 éves korában 1902-ben. 1902-ben az 1792-ben született Margaret Ann Neve lett az első igazolt női szupercentenárius.
A Szupercentenáriusnak (korrekorder) azokatt nevezzük, akik betöltötték a 110. életévüket. Ezt a kort kb. 1000-ből egy centenárius éri el.
Az 1. csehszlovák önálló dandár orvosa, Jarmila Kaplanová, egy sebesült katonát ápol, Szovjetunió, 1943.
Károly herceg édesanyja koronázási ünnepségén 1953-ban nagymamája és nagynénje között.
„Ma nincs kutya keksz”, London, 1939.
Keletnémet tüntetők kövekkel dobálják a szovjetek T-34/85 harckocsijait 1953. június 17-én a Leipziger Platz téren, az 1953-as keletnémet felkelé során.
Az 1953-as keletnémet felkelés a kommunista rendszer elleni első népfelkelés volt, ami az NDK-ban zajlott le 1953 júniusában. Június 16-án közel ezren tüntettek Berlinben a létfeltételek romlása miatt, és szabad választásokat követeltek. Az építőmunkások sztrájkja átterjedt az egész országra. Június 17-én több mint 270 helyen zavargások törtek ki az NDK-ban. A 600 üzemben folytatott sztrájkokban közel 300-400 ezer ember vett részt. A tiltakozó tömegek szabad választásokat, a politikai foglyok szabadon bocsátását, és Németország egységének visszaállítását követelték. A megmozdulások ellen június 17-én 13 óra körül a szovjet megszálló hatalom kihirdette a szükségállapotot. Június 18-ra a helyzet normalizálódott. A megtorlás során mintegy 20 ezer személyt letartóztattak, 3 ezer főt börtönbüntetésre ítéltek. Közel 200 tüntető életét vesztette, 21 személyt pedig a statáriális bíróság ítélt halálra és kivégeztetett.
Kanadai katonák tradicionális egyenruhát viselő olasz rendőrökkel beszélgetnek, 1943. szeptember.
Joe Biden szenátusi beiktatása a kórházban 1973 januárjában. Fotó: Bettmann / Getty Images
Hogy miért kórházban? Mert 3 héttel előtte 1972. december 18-án felesége a három gyerekkel vásárolni ment, egy utcakereszteződésnél egy teherkocsi beléjük rohant és az anya egyéves kislányával együtt meghalt. A két fiú, Beau és Hunter, megsebesült, de mindketten felépültek. Biden fontolóra vette, hogy lemond, hogy a fiaival foglalkozhasson, de Mike Mansfield, a szenátusi többség vezetője meggyőzte, hogy ne tegye. A beiktatás a balesetben súlyosan megsérült fiai betegágya mellett történt. Amikor 1973-ban, harmincéves korában elfoglalta pozícióját Washingtonban, ő volt a hatodik legfiatalabb szenátor az amerikai szenátus történelmében.
Emberk a moszkvai Kreml Taynitsky-kertjében, 1961.
A világ első gyorshajtója rendőrkézen.
Walter Arnold 1896. január 28-án a kenti Paddock Wood utcáin hajtott, négyszeresen túllépve a megengedett sebességhatárt. Ez akkoriban óránként 2 mérföld (3,2 kilométer) volt. Arnold viszont simán beletaposott a gázpedálba, és 8 mérföldes (13 kilométer) óránkénti sebességgel dübörgött végig Paddock Woodon. A biciklis közlekedési rendőr 8 kilométeren át üldözte az ámokfutó Arnoldot. Amikor végre beérte, egy shilling pénzbüntetést szabott ki rá.
Calvin Klein divattervező a lányával, miután az emberrablók szabadon bocsátották a kislányt, New Yorkban, 1978.
Calvin Klein akkor 11 éves lányát iskolába menet elrabolták. Három fiatal nő vett részt a bűncselekményben, busszal vitték a kislányt az egyik emberrabló East Side Manhettan-i lakásába, aztán felhívták az apát, és azt az utasítást adták neki, hogy menjen a Pan Am épületének halljába, és hagyjon ott 100 ezer dollár készpénzt. Calvin Klein megtette amit követeltek tőle, viszont a rendőrség nyomon volt, és kiszabadították a kislányt. A tárgyaláson az egyik vádlott azzal védekezett, hogy a divattervező bérelte fel őket, egyfajta reklám célzattal, de ezt a feltevést Klein kerek-perec elutasította. Végül a vádlott vissza is vonta vallomását.
Muhamaad Ali feleségével, Veronikával moszkvai látogatásán a Kremlben Brezsnyevvel, 1978.