Hevszureti katona teljes páncélban a Nagy-Kaukázusban, Grúzia, 1877.
Közel ezer egyenruhás amerikai náci felvonulása New Jersey-ben. Az Egyesült Államokban 1936-tól 1941-ig létezett German American Bundnak csúcspontján 25 ezer tagja volt, 1937. július 18.
Az amerikai ötödik légierő, A–26 Invader könnyűbombázó repülőgépei, az észak-koreai Wonsan várost bombázák 1951 körül a koreai háború alatt.
Japán újságárus, 1870-es évek. Fotó: Suzuki Shin'ichi
"Szoknya, rövidnadrág és macska tilos!",, Algéria, 1974. Fotó: Marc Riboud
Egy diáktüntető a győzelem kézjelét mutatja a kínai hadsereg katonái előtt, a Tienanmen téren, 1989. június 1-én. Fotó: Peter Charlesworth
Álcázott titkos rendőr, New York, Brooklyn, 1969. július 1.
Német hadifogoly, Sztálingrád városának újjáépítésén, 1947.
Trieszt ismét része Olaszországnak, 1954.
A jugoszláv partizánok 1945-ben bevették a várost és az ott élő szlovén lakosság megvédése címén elfoglalták. 1945. május 1-jén a trieszti negyedik jugoszláv hadsereg és a kilencedik szlovén hadtest elfoglalta a várost. Május 2-án az Új-Zéland egységek, valamint a brit hadsereg is megérkezett Triesztbe. A nemzetközi nyomás hatására a jugoszláv csapatok végül június 12-én elhagyták a várost, de a nyomásgyakorlás megmaradt. Ezzel megkezdődött Jugoszlávia és Olaszország között a területi vita a hovatartozásról. A párizsi békeszerződések szabad területként jelölték ki a várost és környékét, így a mai szlovén tengerpartot. Az A zóna brit és amerikai fennhatóság alá tartoztak, míg a B zónát a jugoszláv hadsereg ellenőrizte. Az 1954 Londoni egyezmény alapján az A zóna ismét Olaszország része lett, míg a B zóna jugoszláv civil ellenőrzés alá került, így maga a város 1954. október 26. óta ismét Olaszországhoz tartozik. A Dragonja folyótól északra a mai Szlovénia, a folyótól délre pedig a mai Horvátország – azaz egykoron tagköztársaságok – kaptak területet. 1962-től a Friuli-Venezia Giulia régió központja. A hidegháború konfliktusainak egyik csúcspontja volt a város sorsa. Az Osimói szerződés 1975. november 10-én megerősítette a határokat Olaszország és Jugoszlávia között; lehetővé téve, hogy az olaszországi jugoszlávok és a jugoszláviai olaszok egy éven belül szabadon átköltözhessenek az etnikai hovatartozásuk szerinti államba.
Fosztogatásból szerzett zoot öltönyben pózoló fiatal férfiak az 1943. augusztusi harlemi zavargás során.
II. Miklós cár és családja.
II. Miklós orosz cár lányai a fogságuk idején.
Balról jobbra: Mária nagyhercegnő, Olga, Anasztaszija és Tatyjana Nyikolajevna. A kép Carszkoje Szelo-ban készült 1917 tavaszán. A legnagyobb lány, Olga ekkor már huszonhárom esztendős volt, a legfiatalabb, Anasztaszija tizenhét. Egyik az utolsó ismert fényképnek, ami a cár lányairól készült.
Mwambutsa IV Bangiricenge Burundi király és a felesége Baramparaye Ruhasha királynő reggeli közben a Gitega tartománybeli királyi rezidenciájukban, 1940 körül.
Albert Einstein és felesége, Elsa az otthonuk előtt a kaliforniai Pasadenában, 1931. január 22-én.
Az utolsó kép Nikola Tesla-ról, aki 1943-ban egyedül halt meg a New Yorker Hotel 3327-es szobájában.
Laura Bridgman ő volt az első siket és vak gyermek, aki jelentős angol nyelvű oktatásban részesült, ötven évvel a híres Helen Keller előtt, 1845 körül.
A négyéves Helga Goebbels, Adolf Hitlerrel, 1936.
Hirohito, Japán leendő császára az Akasaka palotában található biológiai laboratóriumban, 1926.
Szovjet gyerekek zyákmányolt német fegyverekkel a sztálingrádi csata során, 1943. február.
Egy brazil bányász a Serra Pelada aranybányában, Brazília, 1985. július.