Az Amerikai Légierő Akadémia kápolnája (Colorado, USA).
Évente sok százezer látogatója van a Coloradóban található Barry Goldwater Légierő Akadémia kápolnájának. Azért is különleges hely ez, mert a kápolnában három világvallás hívői is imádkozhatnak. A protestánsok, a katolikusok és a zsidó vallásúak mellett később a buddhisták is beléphetnek majd ebbe a kápolnába.
St Michel d'Aiguilhe-kápolna (Le Puy-en-Velay, Franciaország).
A Saint Michel d'Aiguilhe kápolnát 969-ben azért építették egy 85 méter magas vulkáni sziklára, hogy a zarándokok megünnepelhessék a Szent Jakab útról való hazatérést. Feljegyzések szerint 1429-ben Jeanne d'Arc édesanyja, Isabelle Romée is ellátogatott ide, hogy imádkozzon.
Sziklatemplom (Helsinki, Finnország).
A Sziklatemplom, vagyis Temppeliaukio templom a modern finn építészet egyik legérdekesebb műve. A sziklába robbantott, üvegből, vörösrézből, betonból és gránitból készült alkotás a legkevésbé sem hasonlít a megszokott templomokhoz. Az 1969-ben épült templom kitűnő akusztikája lehetővé teszi, hogy rendszeresen tartsanak benne hangversenyeket.
A Szent Kereszt-kápolna (Sedona, Egyesült Államok).
Sokak szerint misztikus, különleges helyen épült a sedonai Szent Kereszt-kápolna Arizonában. Akik ott jártak, arról számoltak be, hogy a kápolnának és környékének különleges kisugárzása van.
Szent György-templom (Lalibela, Etiópia).
A lalibelai sziklatemplomok egy sziklateraszra épültek Etiópiában. A Beit Giorgisz (Szent György-templom) a hagyomány szerint Lalibela király egyik látomása után épült, amikor is Szent György állítólag számon kérte a királytól, hogy neki, a hadviselők védőszentjének nem állítottak templomot.
Las Lajas-székesegyház (Kolumbia).
1754-ben az indián Maria Mueces és hallássérült lánya, Rosa szörnyű viharba kerültek, és a sziklák alatt kerestek menedéket. Rosa a sziklafalra mutatott, ahol megjelent a Szűzanya képe. Ettől a naptól kezdve ez a sziklafal zarándokhellyé vált. Először fából és szalmából emeltek itt szentélyt, majd amikor a folyó felett átívelő híd 1802-ben megépült, megnagyobbították az épületet. A jelenlegi neogót stílusú templom 1916-tól 1949-ig épült.
A Jézus Szíve-templom (München, Németország).
Münchenben az 1990-es évektől sok új épület készült. Ezek közé tartozik a Jézus Szíve-templom. Ez a különleges üvegtemplom rövid idő alatt a bajor főváros egyik kedvelt nevezetessége lett.
A Panagia Paraportiani-templom (Mikonosz, Görögország).
A kissé szokatlan alakú Panagia Paraportiani-templom hófehérre meszelt egyedi építészeti alkotás Mikonoszon. A 14. század kezdetén öt kis templom épült egymás mellé. Ezek együttese, a Panagia Paraportiani ma is látható.
Szerb-ortodox templom (Coober Pedy, Ausztrália).
Szent Illés próféta temploma egy szerb ortodox templom, amelyet 1993-ban szerbek építettek, akik Coober Pedy-ban opálbányászként telepedtek le. A 30 méter hosszú , 5,3 méter széles és 7 méter magas templom 17 méterrel a talajszint alatt helyezkedik el.
Évry katedrálisa (Franciaország).
Az Évry városában látható katedrális még ma is éles kritikák tárgya. Ez a tizenkét emeletes épület több mint egymillió téglából épült fel. A lejtős üvegtetőre ültetett hársfák a töviskoronát szimbolizálják.
A Szent Ágoston-templom (Paoay, Fülöp-szigetek).
1704 és 1894 között épült, azaz építése 190 évig tartott. Stílusában keleti és barokk hatás érvényesül. Mivel arrafelé gyakoriak a földrengések, falai 1,67 méter vastagok. Külön érdekesség, hogy az építkezés során használt vakolatba mész, homok, cukornád- és mangólevél, rizs, bőr és szalma is került.
Hallgrimur temploma (Reykjavík, Izland).
Magassága 74,5 méter, ezzel ez a templom a legmagasabb épület Izlandon. A templom építése 38 évig tartott, az építési munkálatok 1948-ban kezdődtek, és végül 1986-ban fejeződtek be. Feltűnő, égig nyújtózkodó tornya sokkal előbb elkészült, mint maga a templom.
Nuestra Senora de la Encarnación-bazilika (Dominikai Köztársaság).
Szokatlan építészeti megoldás, magas boltív, évente milliónyi turista. Ez jellemzi a Nuestra Senora de la Encarnación-bazilikát a dominikai Higueyen. A hívők az év minden napján ellepik ezt a templomot, amely a szigetország egyik legszebb építészeti emléke.
Heddal cölöptemploma (Norvégia).
A norvégok számára legendás hely ez. Első ránézésre a katedrális szó jut az ember eszébe, ami azért furcsa, mert fából a lehető legritkábban szoktak katedrálist építeni. A három kupola miatt aggatták rá ezt a nevet, és az ember, ha elnézi a fafaragásokat, elképedve gondol arra, mekkora munka lehetett mindezt elkészíteni. A legenda szerint a 13. században öt helyi parasztember építette a szent templomot mindössze három nap alatt. Ráadásul úgy, hogy közben különféle próbákat is teljesíteniük kellett, úgymint a Nap és a Hold ellopása a felettük emelkedő égboltról.
A Brazília-katedrális (Brazíliaváros, Brazília)
A Brazília-katedrális tizenhat, egyenként kilencventonnás betonoszlopával és festett üvegablakaival elképesztő látványt nyújt az utazóknak. A katedrális 1959-ben készült el. Az építész, Oscar Niemeyer a templom kör alakú, négyezer ülőhelyes, föld alá süllyesztett gyülekezeti terme fölé egy szokatlan formájú, különleges alakú vasbeton-üveg kupolát tervezett.
Az Élővíz-kápolna (Niagara-vízesés, Kanada).
Annak ellenére, hogy ez a világ legkisebb kápolnája, és annak ellenére, hogy mindössze hat ember fér bele, ez a hely az egyik legnépszerűbb esküvőhelyszín a földön. Nem véletlen, hiszen a Niagara-vízesés nem messze innen, 18 kilométerre zuhog alá.
Női kolostor (Göreme-völgy, Törökország).
A tufakőzet könnyű megmunkálhatósága okozta, hogy ezen a helyen templomokat, kolostorokat és más építményeket létesítettek. Göremében és környékén több mint négyszáz templom található. A női kolostor a 8-13. század közötti kappadókiai kolostorépítészet egyik legszebb példája. A kolostor mintegy 300 apáca elhelyezésére volt alkalmas.