Olasz-amerikai kávézó a MacDougal utcában, New York, 1942.
José de San Martín argentin tábornok, dél-amerika felszabadítójának egyetlen ismert fényképe, 1848.
Kyra Petrovskaya Wayne szovjet mesterlövész lány, Leningrád ostromának túlélője, 1945.
1945. február 5-én egy DFS-230-as tehervitorlázó gép csapódott be az Attila út 37 számú épületbe. A pilóta szörnyethalt, a gép rakományában liszt volt.
Egy strand Iránban néhány hónappal az iszlám forradalom előtt, 1979.
Bill Clinton elnök átadja a polgárjogi ikonnak, Rosa Parksnak a Szabadság Érdemérmet, a legmagasabb amerikai polgári kitüntetést az Ovális Irodában, 1996. szeptember 14.
Parks arról lett híres, hogy 1955-ben a buszvezető utasítása ellenére nem volt hajlandó átadni helyét a buszon egy fehér bőrű utasnak. Letartóztatása váltotta ki a montgomery-i buszbojkottot, a történelem egyik legsikeresebb, faji megkülönböztetés elleni megmozdulását, ami a polgárjogi mozgalom vezetőjévé emelte Martin Luther Kinget. Parks az amerikai kultúra és a polgárjogi küzdelmek egyik legjelentősebb alakjává vált.
Selena Quintanilla-Pérez közismertebb nevén Selena, a Tejano énekesnője nézi, amint a rajongói klub elnöke, későbbi gyilkosa, Yolanda Saldivar a tömeghez beszél egy 1994-es Tejano Music Awards bulin a texasi San Antonio-ban.
1995 első hónapjaiban a Quintanilla család rájött, hogy Selena rajongói klubjának elnöke, bizonyos Yolanda Saldívar – akire Selena rábízta néhány butikjának vezetését – folyamatosan meglopta őt, ezért elhatározta, hogy elbocsátja. Nem sokkal később március 31-én találkozót beszéltek meg egymással egy Corpus Christiben lévő szállodában az adósságok rendezésére, ahol Selena a pénzügyi papírokat próbálta tőle visszaszerezni. A találkozó azonban veszekedésbe torkollott, majd Saldívar fegyvert rántott és hátbalőtte a szobából segítségért kirohanó Selenát. A lány a kórházba szállítás után vérveszteség következtében meghalt. Yolanda Saldívart harminc évig tartó szabadságvesztésre ítélték, legkorábban 2025-ben szabadulhat.
Jacob C. Miller az amerikai polgárháború veteránja, 53 éven át élt puskagolyó ütötte lyukkal a homlokában.
Jacob C. Miller (1840. augusztus 4. – 1917. január 13.) az Unió hadseregében, a 9. indianai gyalogezred K századának katonájaként sebesült meg a chickamaugai csatában 1863. szeptember 19-ének reggelén. A lövedék a homloka közepén találta el, azonban nem ütötte át koponyáját, így túlélte a halálos lövést.
A Miami Állatkert dolgozói 30 flamingót helyeztek el az állatkert mosdójában az Andrew hurrikán idején, hogy átvészeljék a vihart, 1992.
1970. február 24-én a 14 éves Keith Sapsford szörnyethalt, miután 60 métert zuhant, miután kiesett a Japan Airlines Sydneyből Tokióba tartó repülőgépéből. A gyermek potyautasként kívánt repülni a DC-8-as típusú gép futóaknájában, ahol a kerekek pihennek a repülés során, azonban pillanatokkal a felszállást követően kizuhant onnan.
A Columbia Egyetem egy rohamrendőrök által megvert diákja a béke jelét mutatja, miután a vietnami háborút ellenző tüntetésüket feloszlatták, 1968. április.
Hajóvontatók a Jangcén, Kína, 1946. Fotó: Dmitri Kessel
Davide Chislagi olasz feltaláló teszteli egykerekű motorját, Franciaország, 1933.
Hippi apa és lánya Amszterdamban, 1968.
Egy fiatal francia fiú bemutatkozik indiai antantkatonáknak, akik éppen most érkeztek Franciaországba, Marseille, 1914. szeptember 30.
Egy sebesült férfi, aki a Jelcin-kormány ellen tiltakozott az orosz alkotmányos válság idején, 1993.
Egy csoport havannai iskolásfiú. A nyalókás fiú Fidel Castro, 1937.
Egészségügyi tiszt az oltási hegek alapján ellenőrzi a embereket a himlő idején, Newark, New Jersey, 1931
Bennszülött falusiak, sebesült szövetséges katonákat szállítanak egy amerikai elsősegélypontra Buna közelében, Új-Guineában; 1942 körül.
A Pearl Harbor-i incidens után az Egyesült Államokban uralkodó hatalmas japánellenes hangulatra válaszul a Japán Amerikai Polgári Liga 1941. december 14-én megnyitotta a Tengelyellenes Bizottság irodáját. Része volt annak a kampányuknak, hogy demonstrálják az amerikai születésű japán állampolgárok hűségét az Egyesült Államokhoz.