1. Látványos villámok csapkodnak az izlandi Eyjafjöll vulkán kitörési felhőjében. A jelenséget a sok kidobott por okozza, amely a forró gázanyag révén hevesen kavarog.
2. Gyönyörű homokkő képződmények Arizonában.
3. Jégbe fagyott gázbuborékok változtatják évről évre szemet gyönyörködtető látványossággá a téli Abraham-tavat a Sziklás hegység lábánál.
4. Hatalmas gomba alakú felhő Peking felett, 2012. június 14-én.
5. A Hillier-tó furcsa színével a világ egyik legkáprázatosabb természeti csodája. Ausztráliában, az aprócska Middle-szigeten található.
6. Fényoszlopok Moszkva felett, látványos és ritkán előforduló légköroptikai jelenség.
7. Nos Thor, természetes sós vízű szökőkút. A dagály ezen a helyen gejzírként tőr fel a sziklán lévő nyíláson, Cape Perpetua erdős földnyelv, Oregon Coast régió, Oregon állam.
8. Az elkepesztő színeket felvonultató törzsnek köszönheti nevét a Rainbow Eucalyptus vagyis Szivárvány Eukaliptusz fa, az Indonéz szigetvilágban.
9. Salar de Uyuni sósivatag Bolíviában. A sóval feltöltött medencék ott alakulnak ki, ahol a környező területekről érkező víz megállapodik. A sósivatag területén megállapodó vizet az erős napsugárzás elpárologtatja. Az elpárolgó vízből kicsapódnak a benne oldott sók és ásványi anyagok. A folyamat többszöri ismétlődése során a tómedret teljes egészében feltölti a vízgyűjtő területről beszállított só.
10. Világító hullámok, egy jól ismert és tudományosan megmagyarázható jelenség, a biolumineszencia extrém megnyilvánulásai a Gibbsland szigeteknél. A fényt egy bizonyos Noctiluca scintillans nevű alga bocsátja ki, melyek mechanikus hatásra lépnek működésbe. A fény így kizárólag a hullámzó parton, illetve a vizet felkavaró éjszakai fürdőzők mellett jelenik meg.
11. Bábbá szőtték a pókok a fákat a pakisztáni Sindh faluban. A 2010-es nagy árvíz után milliónyi pók lepte el a part menti fákat. Az árvíz mellékhatásaként hihetetlenül elszaporodtak a pókok, a lombkoronán találva menedéket.
12. Mexikóban a Chihuahua sivatag alatti Naica bányarendszerben található a gyönyörű Kristálybarlang (Cueva de los Cristales). Ebben hatalmas, futballpályányi méretű és mintegy két emelet magas barlangban található a világ legnagyobb 11 méter hosszú 55 tonna tömegű kristály képződménye.
13. Az antarktiszi Blood Falls ("Vérzuhatag") a Taylor-gleccser végén lévő, fagyott vízeséshez hasonló képződmény. Az elszíneződést a vas-oxid, vagyis a rozsda okozza, amelyet a jég alatti fekükőzetből szabadítanak fel mikroorganizmusok.
14. A Kaindy-tó, Kazahsztánban. Hosszúsága 400 méter, mélysége egyes helyeken a 30 métert is elérheti. Az 1911-es kebini földrengés során, egy hatalmas mészkőföldcsuszamlás eredményeként keletkezett. Kiszáradt törzsű, Picea schrenkiana fajú fák emelkednek a felszíne fölé.
15. Ik-Kil víznyelő, Mexikóban. Az Ik Kil egy úgynevezett cenote, vagyis mély víznyelő Mexikó Yucatán államában, Tinum községben, a világörökség részét képező Chichén Itzá romváros közelében. A falak magassága kb.25 méter, mélysége kb. 50 méter. Az egyik legszebb karsztos tó a világon.