Edwin Hubble amerikai csillagász a kaliforniai Mount Wilson Obszervatóriumban 1929 -ben.
Autóbaleset 1949 -ben.
A Champs-Élysées, teljes nevén Avenue des Champs-Élysées a francia főváros, Párizs legismertebb és legelőkelőbb sugárútja 1900-ban.
Taihó Kóki japán szumó birkózó, Fukuoka Sport központ, Japán, 1960. november 27.
Taihó Kóki (1940. május 29. – 2013. január 19.) a japán szumó birkózás 48. jokozunája volt. Általában őt tekintik a világháború utáni időszak legjobb szumó birkózójának. 1961-ben, 21 évesen ő lett a jokozuna cím addigi legfiatalabb birtoklója. Karrierje során, 1960 és 1971 között 32 tornagyőzelmet aratott, mely rekordot csak 2015-ben döntötte meg Hakuhó Só. Dominanciájának köszönhetően két alkalommal is előfordult, hogy zsinórban hat tornát nyert meg. Ő az egyetlen birkózó, aki felsőosztálybeli karrierje során minden évben megnyert legalább egy tornát, és ő rendelkezik a legmagasabb győzelmi aránnyal a modern szumó történetében. Visszavonulása után a Taihó-istálló edzője lett.
Holland Közúti Segítségnyújtási Iroda (ANWB), ahonnét az eltévedt autósokat segítették úti céljuk eléréséhez, 1963. Ezt az útitérképeket használó szolgáltatást a Google Térkép "kezdetének" nevezhetjük.
Szovjet Iljusin Il–2 Sturmovik csatarepülőgépek Berlin felett, 1945.
London, 1839.
Hattie McDaniel az első színes bőrű színésznő, aki Oscar-díjat kapott, 1940.
Szergej Jeszenyin 80 éves anyja fia sírjánál, Moszkva, 1955.
Ku Klux Klan felvonulás a Pennsylvania sugárúton Washingtonban 1926. szeptember 13 -án.
Zeppelin a Westminster felett, London, 1915.
Lófogatú mentőkocsi a Queensland Ambulance Transport Brigade Hospital előtt, Ipswich, Anglia, 1908. körül.
A Pullman luxusvonatkocsi belseje, Chicago and Alton Railroad, 1900 körül.
Feminista szülők felvonulása New Yorkban, 1912. május 6.
Az Armory Show épülete, New York, 1913.
Az Armory Show (hivatalos nevén International Exhibition of Modern Art) egy nagy jelentőségű nemzetközi képzőművészeti kiállítás volt, amelyet 1913. február 17. és március 13. között rendeztek New Yorkban, a 69. hadsereg fegyvertárában. Ez volt az a tárlat, ahol (a meghívott európai művészek alkotásai mellett) először jelentkezett a szinte teljes amerikai képzőművészet – realisztikus és modern alkotások – egyetlen összefoglaló tárlaton. A kiállítás nagy lökést adott az amerikai művészet fejlődéséhez, a modern amerikai művészet kialakulásához és ahhoz, hogy elszakadjon az európai örökségtől. A kiállítást kísérő példátlan botrányok ellenére lassú változást idézett elő a közönség addigi egyoldalú érdeklődésében, és híveket szerzett a modern művészetnek. Ide vezethető vissza az is, hogy Amerikában ma is sokkal nagyobb a modern, kortárs művészet iránti érdeklődés, mint a világ más részein.
Téli lóvasút a St. Catherine Streeten, Montreal, kb. 1877.
Guglielmo Marconi, a drótnélküli távíró Nobel-díjas olasz feltalálója találmányával.
1901. december 12-én Guglielmo Marconi olasz fizikus sikeresen létesített rádiókapcsolatot a két kontinens, Európa és Amerika között. A kísérlet során az angliai Cornwallból, a Morse ábécé három betűjét tartalmazó, hatalmas erővel sugározott szignál 3500 kilométerrel távolabb, Új-Fundlandon egy 122 méter magasra engedett sárkányon lévő antennával volt fogható. A kísérletet követően kiépített rádióállomásokról az első „hivatalos” üzenetet, Theodore Roosevelt amerikai elnök küldte VII. Edvárd királynak.
Paramount Színház, Youngstown, Ohio 1930-ban.
Walt Disney és Fred Gurley az Atchison, Topeka és Santa Fe Railway elnöke a Grand Canyon Diorama megnyitóünnepségén, Disneyland, Anaheim, Kalifornia, 1958. március 31.
A Méry sur Oise-i Hennocque földalatti kőbánya V2-es rakétabázissá alakítva a második világháború idején, Méry-sur-Oise, Franciaország.