A londoni Zombie Walk vagyis zombiséta egy szervezett közösségi rendezvény, melynek résztvevői zombiknak öltözve vonulnak végig London belvárosának utcáin.
1.
A sétát amúgy a zombivilágnap alkalmából rendezték meg, melyhez Londonon kívül több mint 50 város csatlakozott a világ minden tájáról, köztük New York, Pittsburgh, Párizs, Hong Kong, Los Angeles, Chicago, Dallas, Seattle és Tokió. Az akció során pénzt is gyűjtenek, melyet minden évben jótékony célra használnak fel.
2.
Természetesen van pár szabály, amit minden zombinak be kell tartani: például nem ijesztgethetik a járókelőket, és nem hozhatnak magukkal fegyvernek látszó tárgyat.
3.
A legkorábbi feljegyzett zombie walk 2001. augusztus 19-én volt a kaliforniai Sacramentóban. A The Zombie Parade elnevezésű rendezvény Bryna Lovig agyából pattant ki, a The Trash Film Orgy szervezőinek javasolta ötletét az éves éjszakai filmfesztiváljuk alkalmából. 2002. július 27-én tartották a következőt, majd éves eseménnyé nőtte ki magát.
4.
Az első Zombie Walk néven megrendezett esemény 2003 októberében volt Torontóban. Egy helyi horrorrajongó, Thea Munster szervezte, akkor még mindössze hat résztvevővel. A következő években a Toronto Zombie Walk jelentős növekedésnek indult. Az első zombie walk egyik résztvevője, Heather McDermitt Vancouverbe költözött és ott is meghonosította a rendezvényt. 2005. augusztus 27-én több mint 400 zombi vonult át a vancouveri Pacific Centre bevásárlóközponton. A város SkyTrain nevű vonatján utaztak, melyet az esemény idején SkyBrainnek vagy BrainTrainnek neveztek, majd 35 tömbön át vonultak a Mountain View temetőbe.
5.
A 2000-es évek vége felé ismét számottevően nőtt a zombiséták utáni érdeklődés az olyan sikeres zombifilmek népszerűségének köszönhetően, mint A Kaptár-sorozat, a 28 nappal később, a Holtak hajnala, a Haláli hullák hajnala, a Holtak földje vagy a Zombieland. A rendezvények egyre jobban terjedtek Észak-Amerikában, majd az egész világon.