Ilyen jelvényt kaptak a Szovjetunióban az első McDonald's dolgozói.
1990-ben nyitott meg az első oroszországi, azaz szovjet McDonald’s, természetesen Moszkvában. A 3500 jelentkezőből nagyjából 600 dolgozót vettek fel az 1976 óta tervezett étteremhez.
A falu első rádiója, Szovjetunió, 1926.
A Kursky vasútállomás Moszkvában a 80-as évek végén.
A tisztek székekre és asztalokra állva nézik a Versailles-i békeszerződés aláirását a versailles-i palota tükörtermében, 1919. június 28-án
Az amerikai emberek az első világháború után átrendeződött európai határvonalakat nézik, 1918-ban.
Az első világháború után a győztesek újrarajzolták Európa térképét. Az így létrehozott új rendet sokan védelmezték, de még többen tartották elhibázottnak, és tekintélyes volt azok száma is, akik egyenesen átkozták. Áldói és átkozói egy dologban megegyeztek: valóban újszerű volt. De míg az előbbiek a béke alapelveinek igazságosságát hangsúlyozták, az utóbbiak minden korábbinál erőszakosabbnak, egyoldalúbbnak, tehát igazságtalanabbnak ítélték azokat. Az új világrend egy meghasonlott békerendszerre lett alapozva.
Villamos Leningrádban 1979-ben.
Egy volt rabszolga, kezében a kürttel, amivel az ültetvényeken robotoló rabszolgákat szólították, 1939.
Jurij Gagarin űrhajós családjával
A legendás "Isten keze" gól, amit Diego Maradona szerzett az 1986-os világbajnokságon.
A World Wide Web megalkotója, Tim Berners-Lee, 1994-ben.
A Szabadság-szobor elkészült fejének bemutatása a Trocadéro-palota kertjében a párizsi világkiállításon, 1878. június 30.
Szovjet lakosok 1941. június 22-én - a napon, amikor Németország megtámadta Oroszországot.
A hatóságokkal szórakozó telefonbetyárok lefülelésére szolgáló eszköz: a csapda beszorította a telefonáló kezét, amit utána csak a rendőrök vagy tűzoltók tudtak kiszabadítani.
Dorothy Counts első napja, a Harding Gimnáziumban, 1957
Az 1957. szeptember 4-én készült kép Dorothy Counts passióját örökítette meg, aki az egyik első fekete diákként indult el otthonról a szegregációmentesnek kikiáltott Harding Középiskolába. Útját azonban nem csupán riporterek és fotósok követték, de a helyi, felháborodott fehérek is, akik inzultálták, elállták az útját, kövekkel dobáltál, és folyamatosan azt kiabálták, menjen vissza oda, ahonnan jött. A sorozatos zaklatások és atrocitások miatt Dorothyt a családja négy nap után kivette az iskolából.
Sakk a hóesésben, Moszkva, Oroszország, 1950-es évek.
650 katona, akik az első világháború során elpusztult lovak előtt tisztelegnek.
Ezt a képet 1840-ben készítették az 1746-ban született Hannah Stilley Gorby-ról. Valószínűleg ő a legkorábban született ember a történelemben, akiről fénykép maradt fenn az utókornak.
A jugoszláv Albina Mali, akit többször is megsebesítettek a második világháború során.
A második világháború alatt a Seattle-i Boeing gyár tetejére egy komplett ,,álvárost" építettek, hogy egy esetleges légitámadás esetén ne találhasson stratégiai célpontot az ellenség.
Német gyerekek várnak az ingyen ebédre - ami vizes tejben főtt liszt volt egy berlin-charlottenburgi iskolában, 1945.