Heinrich Himmler holtteste a brit 2. hadsereg főhadiszállásának padlóján. 1945. május 20-án brit hadifogságba került, majd 4 nappal később Lüneburgban vitatott körülmények között öngyilkos lett.
Az összes rendőrségi és biztonsági erő, beleértve a Gestapót is, az ő irányítása alatt állt. Mint a koncentrációs táborok, a haláltáborok és a bevetési csoportok felügyelőjét, Himmlert körülbelül 5,5-6 millió zsidó, több mint kétszázezer roma, kétmillió szovjet hadifogoly, kétmillió lengyel és több százezer kommunista, homoszexuális, valamint fizikailag és mentálisan sérült ember haláláért terhelte felelősség, de a felelősségre vonás elől öngyilkosságba menekült.
Pl-3 utcaseprő gép, Moszkva, 1950-es évek.
Roman Polanski a Tate-villa elött, ahol a mészárlás történt, Los Angeles, 1969.
1969. augusztus 9-én saját házában mészárolta le Roman Polanski feleségét az állapotos Sharon Tate színésznőt és még négy embert a hírhedt Manson-banda.
A nyolc Kennedy testvér, Hyannis Port, 1928.
Benito Mussolini családjával, 1930.
A 731-es alakulat kutatói, bakteriológiai kísérleteket végeznek kínai gyerekeken, Csilinben, Kína, 1940.
A 731-es alakulat a Japán Császári Hadsereg titkos biológiai és vegyi hadviselési egysége volt. Páratlan brutalitással folytatott tömeges emberkísérleteket és népirtást a második kínai–japán háború (1937–1945) és a második világháború (1939-1945) során Mandzsúriában.
Hitler 56-os sorszámú párttagsági igazolványa, a Deutsche Arbarteipartei elnöke, Anton Drexler aláírásával.
A dachaui koncentrációs tábor foglya egy korábbi német SS-őrt ver a tábor felszabadításakor, 1945. április 29-én.
Amikor a felszabadító amerikai katonák elérték a dachaui koncentrációs tábort, 32 ezer legyengült foglyot, 8 ezer hullát, egy krematóriumot és egy használatba nem vett gázkamrát találtak. A holttestekkel teli vagonok és épületek láttán megdühödött amerikai katonák mintegy 40-50 SS-t lelőttek, és a foglyok is tucatnyi őrrel, kápóval végeztek.
A Csernobili atomerőmű 4-es reaktorának építése 1980 körül.
Az erőmű négy atomreaktorból állt, mindegyik 1000 megawatt (1 GW) villamos teljesítményű, és a négy reaktor együtt Ukrajna áramtermelésének 10%-át adta a baleset idején. Az erőmű építése az 1970-es években kezdődött, az 1. reaktort 1977-ben adták át, a három következőt 1978-ban, 1981-ben és 1983-ban. Két további, azonos teljesítményű reaktor állt építés alatt a katasztrófa idején.
A varsói gettórendőrség, zsidó rendőrség (Jüdischer Ordnungsdienst) bevetésre készen a varsói gettóban, 1941 május.
A varsói gettórendőrség zsidó rendőreinek karszalagja.
A gettórendőrnek jelentkező zsidók általában alacsony iskolázottságú, egyszerű emberek voltak, akik brutálisan léptek fel a zsidótanács – és persze saját maguk – érdekeiért. A rend fenntartása csak az egyik dolguk volt. Ők szedték be a Judenrat-nak fizetendő adókat és hozzájárulásokat, végezték a razziákat, sőt, gyakran ki is raboltak egy-egy lerazziázott háztömböt. Ilyenkor az összerabolt értékekből százalékot kaptak a tanácstól, amiből jól éltek ők, és családtagjaik is. A gettórendőrség mind inkább gyűlölt fogalom lett a gettókban, csakúgy, mint a tanács is, akik jól éltek, folyamatosan megvesztegették a Gestapót és az SS-t is, de nem a zsidóság, hanem csak saját, szűk rokoni körük érdekében.
Egy félmeztelen FBI-ügynök 1 millió dollárt visz a repülőgép eltérítőknek 1972-ben.
George Wright 1962-ben New Jersey-ben kirabolt és megölt egy ismert háborús veteránt, amiért 30 év börtönt kapott. Nyolc évre rá többedmagával megszökött a fegyintézetből, két évvel később pedig társaival együtt eltérítette a Delta légitársaság egyik Detroit és Miami közötti járatát. Miami repülőterén akkori rekordnak számító egymillió dolláros váltságdíjat követeltek a 86 utas elengedéséért, és megparancsolták, hogy az FBI emberei fürdőnadrágban adják át nekik a pénzt, amit az ügynökség meg is tett. A váltságdíj átvétele után a géprablók Algériába irányították a gépet, és megérkezésük után menedékjogot kértek az észak-afrikai országtól. Az algériai hatóságok lefoglalták az egymillió dollárt, a pénzt a géppel együtt visszaszolgáltatták az Egyesült Államoknak, de a géprablókat hagyták futni. Néhányukat hat évvel később Párizsban tartóztatták le, de Wright holléte több mint 40 éven keresztül ismeretlen volt. A bűnözőt negyvenévnyi bujkálás után 2011-ben fogták el Lisszabon elővárosában.
A francia GING (Nemzeti Csendőrség Beavatkozó Csoportja) visszafoglalja az Air France 8969-es járatát a géprablóktól, Marseilles, Franciaország.
4 fegyveres terrorista rendőrnek kiadva magát 1994. december 24-én eltérítette az Air France 8969-es járatát. A géprablóknál automata fegyverek és nagy erejű robbanóanyagok voltak. Az eset három utas és mind a négy géprabló életét követelte.
Két katona üdvözli egymást az ardenneki offenzíva alatt, 1945. január.
Az ardenneki offenzíva volt a Harmadik Birodalom utolsó ellentámadása, amely a Wehrmacht oldalára hivatott billenteni az erőviszonyokat. Az ütközet Belgium, Luxemburg és Németország területén zajlott. Az offenzíva 1944. december 16-án indult; a német csapatok 25–30 km mélyen betörtek az amerikaiak vonalai mögé. Végül az utánpótlási nehézségek és a légitámadások miatt a német hadsereg visszavonulásra kényszerült.
Német katonák a Pompeji amfiteátrumba, kb. 1940.
Cincinnati, Ohio, 1905 körül.
Cincinnati 296 943 lakosával az Amerikai Egyesült Államok 57. legnépesebb városa Ohio államban az Ohio-folyó partján fekszik.
Epermező Hollywoodban, Kaliforniában, 1905 körül.
Amerikai tengerészgyalogosok hajvágásra sorakoznak, 1971. Fotó: Eddie Adams.
Úttisztító lovaskocsi 1907-ben, New Yorkban.