Érdekes fotók a múltból. 130.
2021. február 13. írta: captain schuro

Érdekes fotók a múltból. 130.

Egy kelet-német határőr a Berlini falon ütött lyukat nézi, 1989. november 19.

erdekes_fotok1357.jpg
A brit női úszóválogatott az V. nyári olimpián, Stockholm, Svédország, 1912. Első ízben szerepeltek az olimpián úszónők, egyelőre csak egy egyéni és egy csapat versenyszámban.

erdekes_fotok1358.jpg
Etióp katonák zsákmányolt olasz gépfegyverekkel az 1935-ös második olasz – etióp háborúban.

erdekes_fotok1359.jpg
Baleset ért egy F6F-3-as amerikai vadászrepülőt, amint a USS Enterprise-ra szállt le 1943. november 10-én, és lecsúszott a kifutóról, aminek következtében berobbant a gép. A képen Walter L. Chewning hadnagy kapaszkodik fel a repülőre, hogy kiszedje a pilótát, Byron M. Johnson zászlóst, aki végül egy karcolás nélkül megúszta.

erdekes_fotok1360.jpg
Német motoros katona a keleti fronton, 1943 körül.

erdekes_fotok1361.jpg
Prága bombázása, 1945. február 14-én.

erdekes_fotok1362.jpg
1945. február 14-én az amerikai légierő Prága történelmi központját bombázta. Prága hatalmas károkat szenvedett: 701 ember meghalt, több száz épület romba dőlt. A katonai objektumokban nem esett kár, ellenben elpusztult az Emmauszi kolostor, a híres Faust-ház, leégtek a Nemzeti Színház műhelyei, találat érte a Károly téri közkórházat.

Eleanor Roosevelt Az emberi jogok egyetemes nyilatkozatával.

erdekes_fotok1363.jpg
Az emberi jogok egyetemes nyilatkozata egy, az ENSZ által elfogadott nyilatkozat, mely összefoglalja a világszervezet álláspontját a minden embert megillető alapvető jogokról. A nyilatkozatot a második világháború borzalmai ihlették és 1948. december 10-én fogadták el.

Himmler látogatása az SS kiképzési táborban, Dachau, Németország, 1938. március.

erdekes_fotok1364.jpg
Mivel a dachaui koncentrációs tábor a birodalom első reguláris internálótábora volt, jelentős szerepet kapott a későbbi koncentrációs táborrendszerek kiépítésében és az SS-személyzet kiképzésében. Itt laktak az őrcsapatok és a Totenkopf SS-csapatok, majd a kiképzési idő után más táborokba vezényelték őket. Az SS katonai akadémiához (SS-Junkerschule) tartozó Unterführerschule Dachau tanári karát is ugyanott helyezték el, ahol kiképezték a Totenkopf SS altisztjeit, de az SS ügyintézők kiképzésére is itt került sor.

John F. Kennedy galambokat etet a Szent Márk téren, Velence, 1937.

erdekes_fotok1365.jpg
Az Obear-Nester Glass Company fiatal alkalmazottjai egy faház előtt az ebédszünetben, East St. Louis, Illinois, 1910. Fotó: Lewis Wickes Hine

erdekes_fotok1366.jpg
Japánok Peguban, a fekvő Buddha szobornál, Burma japán megszállása idején, 1942.

erdekes_fotok1367.jpg
A Mór Cionista Templom nevű gyülekezetet fekete zsidó tagjai 1929-ben, Harlemben. Fotó: James Van Der Zee

erdekes_fotok1368.jpg
Egy pápuai őslakos egy sérült ausztrált, George "Dick" Whittington közlegényt kíséri az úton, 1942 karácsonyán, folyamatosan távolodva a buna-gonai összecsapás helyszínétől. Whittington halálát nem sokkal később, 1943 februárjában bozóttífusz okozta. Új-Guinea, 1942. december 25. Fotó: George Silk

erdekes_fotok1369.jpg
A régi Asszuáni-gát miatt fokozatosan elárasztott Philai templomegyüttes 1906-ban.

erdekes_fotok1370.jpg
Philai a Nílus egyik apró szigetén álló ókori templomegyüttes Egyiptom és Alsó-Núbia határán. A szigeten található az ókori Egyiptom egyik legnagyobb és a kései ókorban legjelentősebb Ízisz-szentélye. A szigetet a britek által épített régi Asszuáni-gát, illetve annak kétszeri megemelése miatt fokozatosan elárasztotta a kialakuló víztározó, ezért a 20. század első felében évtizedeken keresztül vízben állt. Az új, nagyobb gát feljebb létesült, az tehát nem okozott további elárasztást. A sziget épületegyüttesének megmentésére mégis csak ekkor került sor, amikor az új, nagyobb gát miatt széles körű nemzetközi együttműködéssel számos, újonnan elárasztással fenyegetett templomot és más műemléket telepítettek át. Az 1960-as években a már régóta elöntött épületeket darabokra bontották, és 1977–1980 között a magasabban fekvő Agilka-szigeten újra fölépítették.

Egy kivégzett kommunista gerilla levágott fejét tartja társa elé egy ismeretlen dél-koreai katona, Dél-Korea, 1952. november 17. Fotó: Margaret Bourke-White

erdekes_fotok1371.jpg
Hippik Nepál fővárosában, Katmanduban, amikor a kannabisz még legálisan volt kapható az 1970-es évek végén.


Manfred von Richthofen, a "Vörös báró" holtteste, miután 1918. április 21-én egy légi csata közben lelőtték.

erdekes_fotok1373.jpg
Manfred von Richthofen élete során rengeteg, 80 igazolt és több igazolatlan légi győzelmet aratott, amellyel magasan a háború legjobb pilótája lett. Elsőt 1916. szeptember 17-én szerezte meg, Albatros D.II-es repülőgépével. Az utána következő német pilótákat több mint 10 légi győzelemmel múlta fölül. Legtöbb győzelmét 1917 áprilisában aratta, szám szerint húszat, ez 1/4-e légi győzelmeinek. 1918. április 21-én vesztette életét egy légi csata közben. Két legyőzője lehetséges, Roy Brown pilóta repülőgépről, vagy Cedric Popkin ausztrál tüzérőrmester géppuskás a földről adta le a végzetes lövést. A történészek az utóbbit tartják valószínűbbnek.

Manfred von Richthofen, a "Vörös báró" temetése.

erdekes_fotok1374.jpg
Hadifogságból hazatérő német hadifogoly üdvözli feleségét, 1945.

erdekes_fotok1375.jpg
Lövöldözés a kenti egyetemen, 1970.

erdekes_fotok1376.jpg
1970. május 4-én az ohiói Kent állami egyetemen a vietnami háború és a kambodzsai invázió elleni diáktüntetés során a Nemzeti Gárda lövészszázadának fiatal és tapasztalatlan katonái a tömegbe lőttek és megöltek négy diákot (Allison Krause, Jeffrey Miller, Sandra Scheuer és William Schroeder), valamint megsebesítettek kilencet, akik közül egyikőjük örökre lebénult. A véres esemény velejéig megrázta az amerikai társadalmat, és az Egyesült Államok történetének legnagyobb egyetemi és főiskolai sztrájkját és tüntetés-sorozatát eredményezte az elkövetkező hetekben.

Mao Ce-tung pingpongozik, 1955 körül.

erdekes_fotok1377.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://4444k.blog.hu/api/trackback/id/tr116425610

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása