Egy kelet-német határőr a Berlini falon ütött lyukat nézi, 1989. november 19.
A brit női úszóválogatott az V. nyári olimpián, Stockholm, Svédország, 1912. Első ízben szerepeltek az olimpián úszónők, egyelőre csak egy egyéni és egy csapat versenyszámban.
Etióp katonák zsákmányolt olasz gépfegyverekkel az 1935-ös második olasz – etióp háborúban.
Baleset ért egy F6F-3-as amerikai vadászrepülőt, amint a USS Enterprise-ra szállt le 1943. november 10-én, és lecsúszott a kifutóról, aminek következtében berobbant a gép. A képen Walter L. Chewning hadnagy kapaszkodik fel a repülőre, hogy kiszedje a pilótát, Byron M. Johnson zászlóst, aki végül egy karcolás nélkül megúszta.
Német motoros katona a keleti fronton, 1943 körül.
Prága bombázása, 1945. február 14-én.
1945. február 14-én az amerikai légierő Prága történelmi központját bombázta. Prága hatalmas károkat szenvedett: 701 ember meghalt, több száz épület romba dőlt. A katonai objektumokban nem esett kár, ellenben elpusztult az Emmauszi kolostor, a híres Faust-ház, leégtek a Nemzeti Színház műhelyei, találat érte a Károly téri közkórházat.
Eleanor Roosevelt Az emberi jogok egyetemes nyilatkozatával.
Az emberi jogok egyetemes nyilatkozata egy, az ENSZ által elfogadott nyilatkozat, mely összefoglalja a világszervezet álláspontját a minden embert megillető alapvető jogokról. A nyilatkozatot a második világháború borzalmai ihlették és 1948. december 10-én fogadták el.
Himmler látogatása az SS kiképzési táborban, Dachau, Németország, 1938. március.
Mivel a dachaui koncentrációs tábor a birodalom első reguláris internálótábora volt, jelentős szerepet kapott a későbbi koncentrációs táborrendszerek kiépítésében és az SS-személyzet kiképzésében. Itt laktak az őrcsapatok és a Totenkopf SS-csapatok, majd a kiképzési idő után más táborokba vezényelték őket. Az SS katonai akadémiához (SS-Junkerschule) tartozó Unterführerschule Dachau tanári karát is ugyanott helyezték el, ahol kiképezték a Totenkopf SS altisztjeit, de az SS ügyintézők kiképzésére is itt került sor.
John F. Kennedy galambokat etet a Szent Márk téren, Velence, 1937.
Az Obear-Nester Glass Company fiatal alkalmazottjai egy faház előtt az ebédszünetben, East St. Louis, Illinois, 1910. Fotó: Lewis Wickes Hine
Japánok Peguban, a fekvő Buddha szobornál, Burma japán megszállása idején, 1942.
A Mór Cionista Templom nevű gyülekezetet fekete zsidó tagjai 1929-ben, Harlemben. Fotó: James Van Der Zee
Egy pápuai őslakos egy sérült ausztrált, George "Dick" Whittington közlegényt kíséri az úton, 1942 karácsonyán, folyamatosan távolodva a buna-gonai összecsapás helyszínétől. Whittington halálát nem sokkal később, 1943 februárjában bozóttífusz okozta. Új-Guinea, 1942. december 25. Fotó: George Silk
A régi Asszuáni-gát miatt fokozatosan elárasztott Philai templomegyüttes 1906-ban.
Philai a Nílus egyik apró szigetén álló ókori templomegyüttes Egyiptom és Alsó-Núbia határán. A szigeten található az ókori Egyiptom egyik legnagyobb és a kései ókorban legjelentősebb Ízisz-szentélye. A szigetet a britek által épített régi Asszuáni-gát, illetve annak kétszeri megemelése miatt fokozatosan elárasztotta a kialakuló víztározó, ezért a 20. század első felében évtizedeken keresztül vízben állt. Az új, nagyobb gát feljebb létesült, az tehát nem okozott további elárasztást. A sziget épületegyüttesének megmentésére mégis csak ekkor került sor, amikor az új, nagyobb gát miatt széles körű nemzetközi együttműködéssel számos, újonnan elárasztással fenyegetett templomot és más műemléket telepítettek át. Az 1960-as években a már régóta elöntött épületeket darabokra bontották, és 1977–1980 között a magasabban fekvő Agilka-szigeten újra fölépítették.
Egy kivégzett kommunista gerilla levágott fejét tartja társa elé egy ismeretlen dél-koreai katona, Dél-Korea, 1952. november 17. Fotó: Margaret Bourke-White
Hippik Nepál fővárosában, Katmanduban, amikor a kannabisz még legálisan volt kapható az 1970-es évek végén.
Manfred von Richthofen, a "Vörös báró" holtteste, miután 1918. április 21-én egy légi csata közben lelőtték.
Manfred von Richthofen élete során rengeteg, 80 igazolt és több igazolatlan légi győzelmet aratott, amellyel magasan a háború legjobb pilótája lett. Elsőt 1916. szeptember 17-én szerezte meg, Albatros D.II-es repülőgépével. Az utána következő német pilótákat több mint 10 légi győzelemmel múlta fölül. Legtöbb győzelmét 1917 áprilisában aratta, szám szerint húszat, ez 1/4-e légi győzelmeinek. 1918. április 21-én vesztette életét egy légi csata közben. Két legyőzője lehetséges, Roy Brown pilóta repülőgépről, vagy Cedric Popkin ausztrál tüzérőrmester géppuskás a földről adta le a végzetes lövést. A történészek az utóbbit tartják valószínűbbnek.
Manfred von Richthofen, a "Vörös báró" temetése.
Hadifogságból hazatérő német hadifogoly üdvözli feleségét, 1945.
Lövöldözés a kenti egyetemen, 1970.
1970. május 4-én az ohiói Kent állami egyetemen a vietnami háború és a kambodzsai invázió elleni diáktüntetés során a Nemzeti Gárda lövészszázadának fiatal és tapasztalatlan katonái a tömegbe lőttek és megöltek négy diákot (Allison Krause, Jeffrey Miller, Sandra Scheuer és William Schroeder), valamint megsebesítettek kilencet, akik közül egyikőjük örökre lebénult. A véres esemény velejéig megrázta az amerikai társadalmat, és az Egyesült Államok történetének legnagyobb egyetemi és főiskolai sztrájkját és tüntetés-sorozatát eredményezte az elkövetkező hetekben.
Mao Ce-tung pingpongozik, 1955 körül.