Grozny, 2000. január. Üdv a pokolban. II. Rész Visszajöttünk!
Alfred Hitchcock, 1955.
A járókelők megcsodálják az első telefonfülkét a milánói San Babila téren, 1952. február 10.
A légibemutatók történelmének egyik legnagyobb katasztrófája a Ramstein légi támaszponton, 1988.
1988. augusztus 28-án egy légi bemutatón szörnyű baleset részesei lettek a nézők. Az olasz Frecce Tricolori bemutatója közben az egyik gép alacsonyabban repült a megengedettnél, így összeütközött társával. A baleset 50 méterrel a föld felett és 300 méterre a nézőktől történt. Az égő roncs a tömegbe zuhant, 70 halottat és majdnem ezer sérültet hagyva maga után. A baleset utáni mentés szervezetlensége, az amerikai és a német katasztrófa-elhárító szervek eltérő szabályzatai miatt több sebesült a környező utakon tévelygő mentőautókban halt meg.
Madarak fotózása az 1951-es American Encyclopaedia Britannica számára.
Vjacseszlav Molotov szovjet, valamint a Japán Császárság diplomáciájának első embere, Macuoka Jószuke külügyminiszter Moszkvában aláírják a szovjet-japán semlegességi szerződést, 1941. április 13.
Szaddam Huszein szobrának ledöntése, Bagdad, Irak, 2003. április 9.
A modern török állam alapítója, Musztafa Kemal Atatürk az olasz-török háború idején, 1911-ben tett látogatásakor a török csapatok tripolitaniai állomásain.
Mustafa Kemal Atatürk (1881. március 12. (május 19.) – 1938. november 10.), 1934. november 24-éig Gazi Mustafa Kemal Paşa (a gazi szó jelentése: hős) török katona és államférfi, a török függetlenségi háború hőse (ezért kapta a Gazi nevet), a Török Köztársaság megalapítója és első elnöke. 1934-ben a Török Nemzeti Országgyűlés adományozta neki vezetéknevét, melynek jelentése: a törökök atyja. A köztársaság létrejötte után gazdasági, kulturális és szociális reformokat vezetett be. Ő volt az ország egyetlen politikai pártjának, a Köztársasági Néppártnak az elnöke, a parlament első házelnöke, az első köztársasági elnök és az első miniszterelnök is.
Az amerikai Bryan Allen repül át a La Manche-csatornán emberi erővel hajtott repülőgépével, a Gossamer Albatross-szal, 1979. június 12.
A Gossamer Albatroszt Paul MacCready repülőgép-tervező vezette csapat tervezte és építette.
Egy japán arisztokrata kislánya Kotón játszik, Tokió, Japán, 1906.
A koto hagyományos japán húros, pengetős hangszer. A koto a citerák családjába tartozik, tizenhárom húrja van, mindegyik egy-egy mozgatható húrlábbal van két részre osztva. Teste hosszúkás, lapos, enyhén ívelt tégla alakú, általában kiri, azaz császárfából készítik. A jobb kéz hüvelyk-, mutató- és középső ujjára gyűszűszerűen felhúzható pengetőkkel szólaltatják meg. Régen a húrjait selyemből fonták, manapság legtöbbször nejlonból készülnek. Akárcsak 11. századi átvételekor Kínából, ma is a hölgyek kedvenc hangszere, kezelni tudása bizonyos körökben a kötelező menyasszonyi ismeretek közé tartozik.
Atomháború-ellenes tüntetés 1958. április 4.
Nagypénteken szervezték Angliában az első nagy atomháború-ellenes tüntetést. Az Aldermastoni menetelés néven híressé vált tiltakozás a londoni Trafalgar térről indult és az onnan 83 kilométerre fekvő aldermastoni atomfegyervkutató központnál ért véget. A menetelők először használták – félszáz különböző példányban – az attól kezdve békejelként elterjedt szimbólumot. A logó eredetijét Gerald Holtom iparművész rajzolta meg 1958. február 21-én.
VI. György király szakadó hóesésben tart szemlét az 5. zászlóalj hegyi könnyűlövészei fölött a hertfordshire-i Gorhambury Parkban, 1944. február 29.
A wacói ostromban kigyulladt és leégett Dávidisták épülete, 1997.
A wacói ostrom az amerikai rendvédelmi erők által indított hadművelet volt, ami egy vallási szekta, a David Koresh vezette Dávidisták elpusztítására irányult. 1993 február végén egy helyi újság elkezdett A bűnös megváltó címmel cikkeket közölni. A cikkek szerzői szerint Koresh számtalan kiskorút rontott és erőszakolt meg, és 140 felesége, tőlük pedig legalább egy tucat gyermeke volt. Legfiatalabb házastársai 12-13 évesek voltak. A megvezetésen és szexuális molesztáláson felül felmerült a gyanú, hogy Koresh és hívei számos lőfegyverrel rendelkeznek. A hadműveletet az Alkohol-, dohány-, és lőfegyverügyi iroda (ATF) és a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vezette. Az akció első napján kialakult tűzharcban 6 dávidista és 4 ATF-tag halt meg, majd 51 napig állóháború alakult ki. Végül a Mount Carmel Center lángra kapott és leégett, 76 ember halálát okozva, köztük David Koreshét.
Német katona a Lenin szobron, Minszk, 1941.
Német orvlövészek elleni harcban elesett amerikai katona. Lipcse, 1945. április 18. Fotó: Robert Capa
Az első sikeres teljes napfogyatkozást ábrázoló fénykép, Königsberg, 1851. július 28. Fotó: Berkowski
Az egyik első autó Kínában, 1905.
Láva vízesés a Mauna Ulu kitöréskor, Hawaii, 1970.
A Hawaii-on található Kilauea vulkán önmagában is lenyűgöző, ám leginkább aktivitásáról híres: a Mauna Ulu névre keresztelt kitörése például nem kevesebb, mint 1774 napon át tartott. Sokáig ez, a 460 millió köbméter láva termelődésével járó jelenség számított a vulkán leghosszabb feljegyzett kitörésének. A megdöbbentő aktivitás 1969 és 1974 között a nagyközönség számára is látható volt a megfigyelőhelyekről.
Szurkolók verekednek a Heysel Stadion lelátóján 1985. május 29-én az angol Liverpool és az olasz Juventus labdarúgó BEK-döntõ kezdete elõtt.
1985. május 29-én, a brüsszeli Heysel Stadionban, az angol Liverpool FC és az olasz Juventus FC mérkőzésén ledőlt egy támfal, 39, többségében olasz szurkoló halálát eredményezve. A mérkőzés az 1984-85-ös BEK sorozat döntője volt. Nagyjából egy órával a tervezett kezdőrúgás előtt, az olasz szurkolók által felhergelt angol huligánok betörtek az itáliaiak részére fenntartott szektorba, menekülésre késztetve azokat, de a stadion omladozó oldalfala nem bírta a nyomást és az emberekre dőlt. A mérkőzést a tragédia ellenére lejátszották.
Füvesítés a moszkvai Luzsnyiki Stadion arénájában, 1986.