Flores Indonézia egyik jelentősebb szigete Jávától keletre, a Kis-Szunda-szigetek szigetívének része. Elnevezése a portugálból vagy a spanyolból ered, jelentése 'virágok (szigete)'.
Az Algoa-öbölTerülete 13 540 km2 (kb. akkora, mint a Dél-Dunántúl), népessége 2003-as becslések szerint mintegy 1,5 millió.
A Ponta do Albernaz világítótornya Legnagyobb városa Maumere, mintegy 70 ezer lakossal (1992).
Rocha dos Bordoes, a Flores ikonikus szimbóluma; egy oszlopos bazalt formációFlores keletre helyezkedik el Sumbawától és Komodótól, nyugatra Lembatától és az Alor-szigetívtől. Tőle délkeletre van Timor, délre, a Sumba-szoroson túl Sumba, északra, a Floresi-tenger túloldalán pedig Celebesz.Lagoa Comprida, a vulkáni tavak egyike a sziget belsejébenPonta Delgada, a várost Diogo das Chagas alapitotta 1571-benFajazinha, amely a Lajes das Flores felső fennsíkján lévő öt tavak és szakadékok által táplált alluviális síkság mentén helyezkedik elKelimutu vulkáni tóA Floresi rizsföldeket lingko vagy pókhálós mezőknek nevezik, mivel a rizs teraszok pókháló formában vannak elrendezveA Penggajawa Beach, a strandot nem homok, hanem kék és zöld kavics fediFlores nyugati részén élő őslakosok Manggarai néven ismertek, varázslatos hagyományokkal és ünnepekkel rendelkeznek, amelyek különböznek attól, amit Indonézia más részein láthatunk. Az egyik ilyen a Caci tánc, egy rituális ostorcsata.Wae Rebo, hagyományos Manggarai faluA Sano Nggoang tóA Liang Bua nevű barlang, amely a hobbitoknak is nevezett Homo floresiensis leghíresebb otthona volt egykoron. A Homo floresiensis nevű hominida néhány példányának maradványait 14 évvel ezelőtt találták meg a Liang Bua barlangban. A mindössze egy méter magas emberféle agytérfogata a csimpánzéval volt egyenlő, mindössze 380 köbcentiméter.