A világ minden tájáról származó állatok élete az állatkertekben és a természetvédelmi területeken készített fényképeken.
1.
Egy oroszlán család fán. (Fotó: David Chen)
2.
A macska háziasítására vonatkozó legrégebbi régészeti bizonyíték egy 9500 éves ciprusi lelet. A kutatásokból viszont az derül ki, hogy a macskák valószínűleg saját magukat háziasították, amikor a Termékeny Félhold (a Földközi-tenger keleti medencéjétől a Perzsa-öbölig terjedő) területén letelepedett emberekhez szegődtek, mivel a mezőgazdasággal foglalkozó falvak közelében mindig rengeteg egér és patkány élt. (Fotó: Jam Sta Rosa)
3.
Egy Grizzly medve az alaszkai Kathmai Nemzeti Parkban, 2019. szeptember 21. (Fotó: Jorel Cuomo)
4.
Juhpiac, Masham, Anglia, 2019. október 5. (Fotó: Oli Scarff)
5.
Olasz agár egy kutyakiállításon, Biskek, Kirgizisztán, 2019. október 5. (Fotó: Vyacheslav Oseledko)
6.
Egy Hóleopárd a Highland Wildlife Parkban, Skócia. (Fotó: Sian Addison)
7.
Mit akarsz? Port-au-Prince, Haiti, 2019. október 9. (Fotó: Rebecca Blackwell)
8.
Bengáli tigris kölyök egy állatkertben, Csinan városában. (Fotó: Xinhua hírügynökség)
9.
Óriás panda kölykök a kínai Chengdu kutatóbázis területén. (Fotó: Jiang Hongjing) A WWF-et (World Wide Fund for Nature) 1961-ben alapította a kor néhány kiemelkedő természetvédelmi szakembere, köztük Luc Hoffman, svájci zoológus, vagy Sir Peter Scott, a híres brit sarkkutató fia. A tudósok felismerték, hogy az orvvadászat és az élőhelyek csökkenése miatt egyes fajok egyedszáma rohamosan csökken, és ha ezen nem változtatunk, bolygónk biológiai sokfélesége évről évre csökkenni fog. Az egyik ilyen faj, amelynek megmentéséért létrehozták a szervezetet a Kínában őshonos óriáspanda volt, így a szervezet emblémaállatának is a fekete fehér óriást választották. Így született meg a ma már világszerte ismert és szeretett pandás logó első változata.
10.
Oroszlánok a nagy moszkvai állami cirkuszban, Moszkva, Oroszország. (Fotó: Szergej Karpukhin)
11.
Az angliai Northumberland partvidéken talált árva oroszlánfóka-kölyök. (Fotó: Owen Humphreys)
12.
Egy megmentett négy hónapos árva bébi elefánt. (Fotó: Ann Wang)
13.
Mint egy drogos. Legelésző Kecske egy domboldalon, Dél-Pasadena, Kalifornia. (Fotó: Robyn Beck)
14.
A vadászat mesterei. Egy Impalát elkapó Leopárd, Botswana. (Fotó: Kevin Dooley)
15.
Egy Oroszlán kölyök a Liuwa Plain National Park síkságán, Zambia. (Fotó: Will Burrard-Lucas)
16.
Madárvonulás. (Fotó: Pete Linforth) A madárvonulás fontos jellemzője az éves szezonalitás, amelynek oka az elérhető táplálék mennyiségének jelentős változása, kiváltó oka a nappalok hosszának (megvilágítás) rövidülése (őszi vonulás) illetve hosszabbodása (tavaszi vonulás).
17.
Fáradt koala.
18.
Szélesszájú orrszarvú. (Fotó: Ami Vitale) Becslések szerint 2015-ben 19 682 és 21 077 egyed közt volt a szélesszájú orrszarvúk populációja. Északi alfajának utolsó hím példánya, a Sudan nevű, 45 éves hím 2018. március 19-én pusztult el a kenyai Ol Pejeta vadvédelmi területen.
19.
Egy Vaddisznó az udvaromban. (Fotó: Jayson Albano)
Forrás: Zefirka