Fototerápia, 1931.
A fototerápia kontrollált használata Niels Finsen nevéhez köthető, aki lupus vulgaris kezelésére alkalmazott elsőként mesterséges UV fényt. Munkája elismeréseként 1903-ban orvosi Nobel-díjat kapott. A bőrgyógyászat számos területén nyílik lehetőség a fototerápia valamelyik formájának alkalmazására, a kórkép jellegétől függően.
Üdvözlet Gorbacsovnak a Times Square-en, 1988.
Francia Kongó, 1880-as évek.
Etruszk harci szekér a New York-i Metropolitan Museumban. Az i.e. 6. századból származó szekeret egy umbriai földműves találta 1902-ben Monteleone közelében.
Torpedó gyártás a Washington Navy Yard gyárban, Washington, 1917.
Szovjet katonák az amerikai katonákkal röplabdáznak, Poltava, Ukrajna, 1944.
Helsinki bombázása, 1939. november 30.
Gyerekek papírpénzből készült papír sárkányt eregetnek a hiperinfláció idején, Németország, 1923.
Az Admiral Graf Spee német páncélos nehézcirkáló, 1938 október.
Az Admiral Graf Spee a Kriegsmarine harmadik, egyben utolsóként elkészült Deutschland-osztályú hadihajója volt. Nevét a Kelet-ázsiai Hajóraj utolsó parancsnoka, a falklandi csatában elesett Maximilian von Spee altengernagy után kapta. Vízrebocsátására 1934-ben került sor Kielben. Az osztály egységei a versailles-i békeszerződés megkötései alapján megépíthető legerősebb németegységei voltak az engedélyezett vízkiszorítást kisebb mértékben túllépve. Ezen lényegében új hajótípust a németek hivatalosan 1940 februárjáig a Panzerschiff (kb. páncélos hajó) megjelöléssel illették, ezt követően pedig nehézcirkálókként sorolták be őket. A britek viszonylag kis méretük, gyenge páncélzatuk, ugyanakkor ehhez mérten erős fegyverzetük után a „zsebcsatahajó” (pocket battleship) megnevezéssel illették.
A Moszkvics G2, 1956.
A Moszkovszkij Zavod Maliolitrazsnih Avtomobilej gyár második versenyautója, a szuperlapos G2 1956-ban született meg, mely karosszériája kivételével a házon belül talált alkatrészek összeépítésével született: hetven lóerős, soros négyhengeres középmotorja a Moszkvics 407 erőforrásának átgyúrásával született, kerekei, felfüggesztése és fékrendszere pedig a háború előtti Opel Kadett szovjet másolatából, a 401-es modellből származott. A karosszéria miatt azonban pehelykönnyű, mindössze 660 kilós autó már eleve sikerre volt ítélve: az ötvenes évek végén több szovjet sebességrekordot is megdöntött, csúcssebessége 224 km/h volt. Az egyetlen elkészült prototípust 1963-ban bontották szét.
Egy Szovjet T-55 tank a villamosokból rakott barikádon, Prága, 1968.
A Pearl Harbor-i támadás egy japán repülőgépről, 1941. december 7.
A Pearl Harbor-i támadás a Nagumo Csúicsi tengernagy vezette japán flotta rajtaütése volt az Egyesült Államok haditengerészetének Hawaii-szigeteken lévő Pearl Harbor-i támaszpontján 1941. december 7-én. A japán repülőgép-hordozókról indított repülőgépek több hullámban támadva számos a kikötőben horgonyzó hadihajót elsüllyesztettek vagy megrongáltak. Ezzel a támadással vette kezdetét a harc a Csendes-óceánon a második világháborúban.
Az ausztrál 9. és 10. zászlóalj a Giza-i Mena táborban, 1914. december. Sok ausztrál egység csempészett kengurukat és más ausztrál állatokat Egyiptomba, és néhányat a Kairói Állatkertbe hagyott, amikor Gallipoli felé indultak.
James Montgomery Flagg (1877-1960) amerikai illusztrátor és a híres Uncle Sam toborzási plakátja, 1918.
Brenda Ann Spencer a tini gyilkos elfogása után, 1979.
Brenda Ann Spencer 1979 januárjában, mindössze 16 évesen nyitott tüzet egy iskolai játszótérre Kaliforniában. Megölt egy tanárt, egy gondnokot, megsebesített nyolc gyereket és egy rendőrt. A sokkoló eset volt az első iskolai lövöldözés Amerikában. Brenda annak idején azzal indokolta tettét, hogy nem szereti a hétfőket. Ő ihlette Bob Geldof I don't like Mondays című számát. A lányt tettéért 25 évtől életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték. Azóta többször kérvényezte szabadlábra helyezését, de eddig minden alkalommal elutasították.
Tömegdemonstráció a versailles-i szerződés ellen a Reichstag épülete előtt, Berlin, 1919.
Németország elvesztette az I. világháborút. Az 1919-es versailles-i szerződésben a győztes hatalmak (az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország és szövetségeseik) területi, katonai és gazdasági büntető intézkedéseket róttak a legyőzött Németországra. Nyugaton Németország visszaadta Elzász-Lotaringiát Franciaországnak, amelyet több mint 40 évvel korábban szerzett meg. Ezen kívül Belgium megkapta Eupen és Malmedy városát; az iparilag fejlett Saar-vidéket 15 évig a Nemzetek Szövetségének felügyelete alá helyezték, Dánia pedig megkapta Észak-Schleswiget. Végül demilitarizálták a Rajna-vidéket, ami azt jelentette, hogy a területen nem lehetett jelen semmilyen német haderő vagy erődítmény. Keleten Lengyelországhoz kerültek a Németországtól elcsatolt Nyugat-Poroszország egyes részei és Szilézia. Ezen kívül Csehszlovákiához került Németország Hultschin körzete; Danzig németek többségű városa a Nemzetek Szövetségének védelme alatt álló szabad város lett, a Balti-tenger partján, Kelet-Poroszországban található Memel pedig litván fennhatóság alá került. Németek minden Európán kívüli gyarmatukat elvesztették. Németország összességében európai területeinek 13 százalékát (körülbelül 70 000 négyzetkilométer), népességének pedig egytizedét (6,5–7 millió ember) vesztette el.
Az amerikai Greyhound buszpályaudvarának váróterme, pénzbedobós tévékkel Los Angelesben, 1969.
A Vosztok hordozórakéta, Moszkva, 1967. július 1.
A Vosztok a szovjet R–7 Szemjorka interkontinentális ballisztikus rakétából a Vosztok-program számára kifejlesztett hordozórakéta, melyet később műholdindításokra is használtak. 4725 kg terhet állíthat alacsony pályára és 500 kg-ot holdi átmeneti pályára. A Vosztok rakétát először 1960. december 22-én indították. 1961. április 12-én Vosztok rakétával indították az első embert a világűrbe.
Adolf Hitler és Blondi a Berghofban 1942-ben.
Blondi (1941 – 1945. április 29.) egy nőstény németjuhász kutya volt. Adolf Hitler háziállataként számtalan fényképen és propagandafelvételen szerepelt. Egy nappal gazdája halála előtt, a Führerbunkerben pusztult el a ciánkapszulák tesztelése során.
Einstein ötéves korában, 1884.