Japán-amerikai gyerekek integetnek a vonatablakból, amikor elhagyja Seattle-t, hogy internáló táborba vigyék őket a második világháború idejére, 1942. március.
A japán csapatok megpróbálnak átjutni egy szögesdrót akadályon a németekkel vívott csatában a kínai Csingtaoban, 1914. november.
Egy anyuka a szemeteskorár alá tette gyerekét a parkban, hogy nyugodtan tudjon horgolni. valahol az USA-ban, 1969-ben.
Mary Church Terrell, az egyik első afro-amerikai nő, aki 1910-ben diplomát szerzett.
Koreai diplomáciai küldöttség hérom tagja Pekingben, Kína, 1863 körül.
1962-ben, James Meredith a legfelsőbb bíróság segítségével első afroamerikaiként kapott lehetőséget, hogy a University of Mississippin tanuljon.
James Meredith ügye nem volt egyszerű: a helyiek felkeltek a döntés ellen, erőszakos, véres tüntetések kezdődtek. Az egyetemet csak az országos szinten sztárolt focicsapata menthette meg a bezárástól. A sebek azóta sem gyógyultak be. Amerika egyik legsötétebb ügye még mindig komoly hatással bír a jelenre és a jövőre.
Egy kisfiú öccsével a kezében, nézi falujának, a dél-vietnami Tha Son maradványait, miután szövetséges csapatok lebombázták, 1969. június 15-én.
Giuseppe Garibaldi önkéntes katonáinak maradéka, Brescia, Olaszország, 1860.
Kilátás a Kelet-Berlini Köztársaság palotájára az NDK Szocialista Egység pártjának tizedik pártgyűlésén, 1981-ben. Fotó: Associated Press
Strand a lengyelországi Sopotban , 1981. Fotó: Bruno Barbey
Ján Režňák (Szlovákia legeredményesebb vadászpilótája) egy harci manővert mutat Izidor Kovařík (Szlovákia második legeredményesebb vadászpilótája) társának, Keleti front, 1944. április.
Ruth Bader Ginsburg a Columbia Egyetem jogi karának első állandó női professzora, 1972.
A Helios cég standja a Nemzetközi Elektrotechnikai Kiállításon, Németország , 1891.
Tűzoltók gőzszivattyúval, USA, 1906.
A légi felvétel a Buckingham palotán kívül hagyott virágokról Diana hercegnő 1997-es halála után.
Az SS Cap Arcona egy 27 500 tonna vízkiszorítású német luxus óceánjáró 1927-ben.
1942-ben a Cap Arcona játszotta a Titanic szerepét az 1912-ben történt katasztrófa német megfilmesítésénél. 1945-ben, a háború utolsó napjaiban az SS bármilyen erre utaló jelzés nélkül több ezer fogollyal töltötte meg a hajót, és a Balti-tenger nyílt vízeire küldte, ahol a szövetséges légierő támadásainak áldozatává vált és elsüllyedt. A partra jutó túlélőket az SS géppuskatűzzel fogadta és szinte valamennyiüket meggyilkolta. Az áldozatok teljes száma meghaladta a 4600 főt.
Az Edmunds-törvény értelmében börtönbüntetésre itélt Utolsó Napok Szentjei, USA, 1887.
Az Edmunds-törvény, a törvénytelen együttélést (értsd: több feleséggel élő férfiak) hat hónapnyi börtönbüntetéssel és 300 dolláros bírsággal sújtotta.
Charles Ponzi (1882. - 1949.) olasz üzletember és szélhámos az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában. Róla nevezték el a Ponzi-rendszert.
A Ponzi-rendszer vagy más néven Ponzi-séma szélhámos beruházási művelet, egyfajta pilótajáték (más néven piramisjáték), amelyben a korábbi befektetőket az újonnan érkezett befektetők pénzéből fizetik ki, egészen a rendszer összeomlásáig. Charles Ponzi „szélhámos pályája” csúcsán tízmillió dollárja volt. Kártyavára kilenc hónap múlva omlott össze. Élvezte a gazdagságot, vett egy kastélyt, légkondicionálóval, fűthető medencével. Újabb nagyszabású ügyeit követően végül öt év börtönt kapott. Szegényen halt meg egy brazíliai kórházban.
Elektromos utcaseprő Berlin utcáin, 1907.
Robert Shafran, Eddy Galland és David Kellman hármasikrek, akiket egy embertelen kísérlet miatt választottak szét
A ’60-as években született három ikertestvért különböző családok fogadták örökbe, és csak felnőttként, az egyetemi kollégiumban, véletlenül jöttek rá, hogy testvérek. Sem az örökbefogadó szülők, sem a gyerekek nem tudtak róla, hogy egy olyan kutatás részei, amit egy Peter Neubauer nevű pszichiáter vezetett, és amiben az öröklés és a nevelés hatásait vizsgálták. A kísérlet első ránézésre is embertelennek és etikátlannak tűnik, ráadásul a tudományos haszna is kérdéses, mivel soha nem elemezték ki és publikálták megfelelően az eredményeket. A „résztvevők” nem kaptak tájékoztatást (hazudtak nekik az örökbefogadás céljairól), ezzel pedig komoly pszichés károsodásnak voltak kitéve. Nem tudni pontosan, hány ikerpárt vontak be a kutatásba, de legalább tizenegyet.