Piramis, német katonáktól zsákmányolt sisakokból a Grand Central pályaudvar előtt, New York, 1918.
Elefánt alakú szálloda egy vidámparkban, Coney Island, 1885.
Próbálják megtisztítani az utakat a Csernobili katasztrófa után, Pripyat, 1986.
A csernobili atomerőmű 4-es reaktora a robbanás után, Csernobil, Ukrajna, 1986. május.
San Francisco a földrengés után, 1906-ban.
Az egyetemisták körében népszerű Oxford bags nadrág készítése, Anglia, 1920.
Maiko lányok, Japán, 1920.
A maiko egy olyan személy, aki geikónak vagy gésának tanul. A maikók („táncoló lány”) tanuló gésák és ez a tanulási szint éveken át tarthat. Egy maiko idősebb gésa mentorától tanul, és követi azt minden programjára. Az oneszannal és az imouto-szannal („idősebb nővér/fiatalabb nővér”) való kapcsolat nagyon fontos. Mivel az oneszan tanítja meg maikóját mindenre a hanamacsi („virágvárosok”) életéről, tanítása létfontosságú. Megtanítja őt, mi a tea felszolgálásának megfelelő menete; megtanítja, hogyan kell samiszenen játszani, táncolni, általános témákról beszélgetni és hasonlók. Az oneszan segít abban is, hogy mi lesz egy maiko új gésaneve, mely eredeti nevéhez kapcsolódik.
Egy férfi a Nagy Templom bejáratánál található négy hatalmas Ramszesz szobor egyikének ölében áll, 1856.
A Nagy Templom elvileg Ptah, Ámon és Ré-Harahti tiszteletére épült, de valójában Ramszesz nagyságát volt hivatott jelképezni. A templom bejáratát két oldalról Ramszesz négy hatalmas ülőszobra veszi körül. Ramszesz szobrainak lábainál családtagjai jóval kisebb szobrai láthatóak.
Az amerikai katonák Browning M1917 nehézgéppuskával a szibériai intervenció során.
A szibériai intervenció az antant beavatkozásainak egyike volt az oroszországi polgárháború idején. Az 1918 és 1922 közötti hadműveletben százezres nagyságú haderő érkezett az antant országaiból (legtöbbjük Japánból), hogy megszállja a Tengermellék területét, és segítse az orosz fehérek harcát a bolsevik Vörös Hadsereg ellen. Az Amerikai Expedíciós Haderő 7 950 tisztje és katonája felett William S. Graves vezérőrnagy parancsolt. Az egység a 27. és 31. gyalogos ezredekből, illetve a 13. és 62. gyalogos ezredek önkénteseiből és a 12. gyalogos ezred néhány tagjából állt.
II. Miklós orosz cár koronázási felvonulása, 1896.
Miklós megkoronázására 1896. május 14-én (a Gergely-naptár szerint május 26-án) került sor. Az öt órán át tartó szertartásra a pravoszláv egyház legfőbb temploma, a Kremlben található Uszpenszkij-székesegyház előtt került sor. A cár díszegyenruhájában, az uralkodócsalád nőtagjai pompás ruhákba öltözve, csillogó gyémántokkal ékesítve érkeztek a katedrálishoz. Miklós a metropolita kezéből átvett koronát maga helyezte a fejére, ezután feldíszítették a koronázási jelképekkel, a jogarral és az országalmával, felkenték a szentelt olajjal, az örvendetes eseményt ágyúlövések adták a tömeg tudtára. Aznap este hétezer vendég számára adtak díszvacsorát, amelyre előkelőségeket és diplomatákat hívtak meg. A várost kivilágították, és a tömeget is megvendégelték.
A Kikötői daru Gdańsk-ban, Lengyelország, 1941. Fotó: Ferdinand Urbahns
A csernobili nukleáris katasztrófa után készült első kép a romba dőlt Csernobili erőműről, 1986. április 26.
Az első fénykép, amely a reaktorról készült, 16 órakor, 14 órával a robbanás után. Igor Kosztyin ukrán fényképész és két kollégája a csernobili baleset után pár órával helikopteren repült az atomerőmű fölé. Annyira magas volt a radioaktív sugárzás, hogy egy kivételével az összes képüket tönkretette. Az az egy emblematikus lett.
Legendás fegyvertervező, John Browning alkotásával, a Browning önműködő puskával 1918-1919 körül.
Theodore Roosevelt amerikai elnök (balra) és John Muir természettudós, a Sierra Club alapítója a Yosemite Nemzeti Parkban. A háttérben: Yosemite vízesés felső és alsó része, 1903. május. ½ sztereográfia (Underwood & Underwood).
Az újságírók az atombomba-kísérletet figyelik a nevadai Frenchman Flat-ben, 1957. június 24-én.
Brit katonák kimaradáson Velencében, Olaszország, 1945.
Egy afgán férfi, mielőtt a dzsihadisták lefejezték volna az 1980-as szovjet-afgán háború alatt.
A hatéves Anne Frank és barátja, Sanne Ledermann, Amszterdam, Hollandia, 1935.
A rendőr megpróbálja megakadályozni, hogy egy férfi egy üveg sört betegyen apja koporsójába, Karlstad, Svédország, 1958.
Hiroshima néhány perccel a bomba robbanása után.
1945. augusztus 6-án délelőtt 8 óra 15 perckor az Amerikai Egyesült Államok légierejének egy B–29-ese, az Enola Gay, amelynek Paul W. Tibbets ezredes volt a parancsnoka (a gépet Tibbets anyjáról neveztek el) atombombát dobott a településre. A bombát az amerikaiak Little Boy-nak , vagyis kisfiúnak nevezték el.