USA (jobbra) és Mexikó (balra).
Svédország és Norvégia határa csupán egy keskeny irtás az erdőben.
Hollandia és Belgium
Egykori Kelet-és Nyugat-Berlin. A Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetéről lefotózott Berlinben a mai napig jól elkülönülnek az egykori kelet- és nyugatnémet térségek. Ennek valószínűleg az az oka, hogy a város két oldalán még mindig különböző technológiájú közvilágítás működik. Chris Hadfield kanadai űrhajós, az űrállomás 35. legénységének parancsnoka készítette azt a fotót, amelyet a 360 kilométeres magasságban Föld körüli pályán keringő Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről rögzített Berlin felett.
Észak-és Dél-Korea. 258 kilométer hosszú és 4 kilométer széles a demarkációs vonal Észak-Korea és Dél-Korea között. A világ legvédettebb demilitarizált övezete (DMZ). Folyamatosan katonák őrzik, senki nem léphet a területére, szögesdrótok veszik körbe, aknák és tankcsapdák sorakoznak. Különleges országhatárrá vált a két Koreát elválasztó demarkációs vonal. Mivel a koreai háborút csak a fegyverszüneti szerződés zárta le, békeszerződést azonban nem kötött a két Korea, ezért technikai értelemben mind a mai napig hadban állnak egymással, ami csak "ideiglenesen van felfüggesztve" ,1953 óta tart a tűzszünetet . Ezért van az, hogy például a két ország közötti határ sem államhatár mind a mai napig, hanem "csak" demarkációs vonal, nincsenek hivatalos diplomáciai kapcsolatok Észak- és Dél-Korea között.
Oroszország és az Amerikai Egyesült Államok. A Diomede-szigetek egy szigetcsoport a Bering-szoros közepén. Két tagja van, a Nagy-Diomede (Imaqliq vagy Ratmanov-sziget) Oroszországhoz, a Kis-Diomede (Inaliq vagy Krusenstern-sziget) az Amerikai Egyesült Államokhoz tartozik. A két állam szárazföldi területei közötti távolság itt mindössze 3,8 km. A két földdarab között nemcsak nemzetközi határ húzódik, hanem a dátumválasztó hosszúsági kör is. Az idő különbség a két sziget között 21 óra.
Amerikai Egyesült Államok és Kanada. A határvonal végigfut Derby Line Kanadai kisvároson, sőt még egyes lakóházakon is. Előfordul hát, hogy egy háziasszony az államokbeli konyhájában főz és kanadai nappalijában étkezik. A fura határ eredete több mint kétszáz évre nyúlik vissza, egy földmérési hiba eredményezte.
Spanyolország és Portugália.
India és Pakisztán. A narancssárga reflektorokkal megvilágította határ, az űrből is látható.
Haiti és a Dominikai Köztársaság. A Dominikai Köztársaság erdőgazdálkodási törvénye kissé szigorúbb, mint a bal oldali Haitié.
Lengyelország és Ukrajna.
Argentína, Paraguay és Brazília. Az Ingazu és a Parana folyók találkozását Hármas Határnak is nevezik. Ez köti össze a három dél-amerikai országot.
Kína és Makaó.
Németország és Cseh Köztársaság
Németország és Lengyelország határa az Odera folyón.
Venezuela, Brazília és Guyana. A Roraima-hegy mintegy 15 km hosszú, lapos tetejű, 2772 m magas hegy a Pakaraima-hegységben, Brazília, Venezuela és Guyana határának találkozásánál.
Spanyolország és Gibraltár.
Belgium (balra) és a holland (jobbra).
Argentína (balra) és Brazília (jobbra). Az Iguazu-vízesés jelzi a határt. Iguazu folyó egyik oldalán a brazil Paraná állam, és a másikon és az argentin Misiones tartomány.
Brazília és Bolívia. A határfolyó két oldalán az erdőirtások közötti különbség. Brazília világos zöld, és Bolívia sötétzöld.
Németország és a Cseh Köztársaság.
Spanyolország és Marokkó.
India és Pakisztán