A 25 legfurcsább sziget a világon.
2018. október 06. írta: captain schuro

A 25 legfurcsább sziget a világon.

1. Sziget a Luzon szigeten található Taal Volcano-n lévő tó közepén, Fülöp-szigetek.

 legfurcsabb_sziget1.jpg

2. Socotra egy négy szigetből álló apró szigetcsoport az Indiai-óceánon, 250 kilométerre Jementől. A szigetcsoport legnagyobb tagját szintén Socotrának hívják, ez a sziget számos furcsábbnál furcsább növény otthona, melyek sehol máshol a Földön nem nőnek.

 legfurcsabb_sziget2.jpg

3. Az Alcatraz-sziget kis sziget a San Francisco-öböl közepén, Kalifornia államban. Először világítótorony, majd katonai erődítmény, később börtön volt, ma múzeum és 1986 óta nemzeti emlékhely.

 legfurcsabb_sziget3.jpg

4. Fort Boyard egy erőd, amely Aix és Oléron szigetei között, a Pertuis d'Antioche szorosban, Franciaország nyugati partjánál fekszik. 80 méter hosszú, 40 méter széles. Falai 20 méter magasak.

 legfurcsabb_sziget4.jpg

5. A Palm Jumeirah (ismert még mint a Pálma-sziget) egy pálmafát formázó, mesterséges sziget Dubaj városában, a Perzsa-öbölben. 

 legfurcsabb_sziget5.jpg

6. A nagy csendes-óceáni szemétfolt (The Great Pacific Garbage Patch) ami egy hatalmas mennyiségű műanyagszemét az Északi-Csendes-óceán és az Észak-Atlanti-óceán áramlási rendszerében. Miután a műanyaghulladék bekerült az óceánba (akár a szennyvízcsatornákból, folyókból, vagy a partokról), végül valamelyik tengeráramlatban köt ki, hogy aztán az örvénylő szemétleves részévé váljon. 

 legfurcsabb_sziget6.jpg

7. Miyake-jima az Izu szigetcsoport egyik része Japánban, délkeletre Honshu városától. Érdekessége, hogy működő vulkán van a szigeten, ám a lakosok mégis visszaköltöznek, még ha veszélyben is vannak. Legutóbb 2006. január 1-jén költöztek vissza az ott lakók, akik kötelesek gázálarcot tartani otthon. Ha a szirénák a kén szintjének drasztikus megnövekedését jelzik, fel is kell tenniük. 

 legfurcsabb_sziget7.jpg

8. A Fidzsi-szigetek egy ország és szigetcsoport a Csendes-óceán déli részén Új-Zélandtól 2000 km-re északra, két nagy és sok apró szigetből áll. A 322 sziget közül 106 lakott.

 legfurcsabb_sziget8.jpg

9. Ramree szigete - a szigetet bevették a Rekordok Könyvébe, miután a mocsarakban élő krokodilok egyszerre végeztek 500 japánnal, a második világháború ideje alatt. A csapatokat becserkészte az ellenség, emiatt megpróbáltak menedéket találni ezen a szigeten, a burmai tengerpart közelében. A 900 ember közül, aki behatolt a szigetre, csupán 400-an menekültek meg, közülük sokan súlyos sérüléseket és életre szóló traumát szenvedve. A maláriát terjesztő szúnyogok, az ember bőre alá petéket rakó legyek és életveszélyes skorpiók mellett, a szigeten rengeteg krokodil él.

 legfurcsabb_sziget9.jpg

10. Poveglia szigete - a Velence melletti szigetre a rómaiak több ezer pestissel fertőzött embert szállítottak ide. A Középkorban nemcsak odatoloncolták a pestises betegeket, hanem élőket a holtakkal dobtak a gödörbe, majd égettek el. A hatóságiak 1922-ben elmegyógyintézetet építettek a szigeten. A legendák egy orvosról beszélnek, aki a betegeket az épület tornyában kínozota. Azt mondják, akiket ide beutaltak, még jobban megbolondultak az elkárhozott lelkek kísértésétől, nemhogy meggyógyuljanak. Szintén a szellemek kontójára írható a kegyetlen orvos állítólagos meggyilkolása is, aki feltehetőleg lezuhant a toronyból.

 legfurcsabb_sziget10.jpg

11. Az Indiához tartozó Északi Sentinel-sziget - a szigeten élő népcsoport a mai napig vadászó-gyűjtögető életmódot folytat. Nyelvük, kultúrájuk ismeretlen, pár kísérlettől eltekintve a modern civilizáció nem lépett kapcsolatba velük, a sziget lakossága minden közeledést ellenségesen fogad.

 legfurcsabb_sziget11.jpg

12. A Nagy Kék Lyuk (Great Blue Hole) egy hatalmas víznyelő. A Lighthouse Reef (Világítótorony-zátony) közepén található, amely egy kis, kör alakú atoll Belize City közelében. Mészkő barlangrendszerként alakult ki az utolsó glaciális időszakban, amikor a tengerszint sokkal alacsonyabb volt. Ahogyan az óceán vízszintje emelkedett, a barlangokat víz árasztotta el, és a tetejük beomlott. Saját nemének legnagyobbjaként tartják számon ezt a jelenséget.

 legfurcsabb_sziget12.jpg

13. A Húsvét-sziget a Csendes-óceán délkeleti részén, Óceánia területén, a Baktérítőtől délre található sziget. Néprajzilag Polinézia része, nemzetközi jogilag Chile tartománya 1888 óta. A Húsvét-sziget főleg a mintegy 900 fennmaradt monumentális kőszobor, a moaik révén híres.

 legfurcsabb_sziget13.jpg

14. Nádszigetek a Titicaca-tavon - Az uros indiánok nagyjából kétezren lehetnek, és a Titicaca tavon a saját maguk által készített szigeteiken élnek, amelyeket a tavon növő totora nádból készítik. Az alap a gyökérzet, erre szövik rá nádból az újabb rétegeket, amelyeket folyamatosan cserélni kell.

 legfurcsabb_sziget14.jpg

15. Hasima (vagyis ,,csatahajó-sziget") egy Nagaszaki városához tartozó elhagyatott sziget Japán délnyugati részén, amely a várostól 15 kilométerre található. A sziget az 1800-as évek végétől települt be, a munkásokkal és családjaikkal, hiszen a szigetről 1887 és 1974 között tengeralatti szénbányászatot folytattak. 1890-ben vásárolta meg a japán Mitsubishi cég a szigetet 100 000 jenért, majd óriási betonfalakkal vette körbe, hogy megvédje a tájfunok okozta hullámoktól.

 legfurcsabb_sziget15.jpg

16. A Howland-sziget egy lakatlan atoll az egyenlítőtől északra a Csendes-óceán középső részén, 3100 km-re délnyugatra Honolulutól. A sziget, az Egyesült Államok önkormányzattal nem rendelkező külbirtoka. Amelia Earhart a repülés női úttörője az utolsó Föld körüli útján útban a Howland-sziget felé tünt el 1937. július 2-án. 

 legfurcsabb_sziget16.jpg

17. Deer Island (Thousand Islands) a Szent Lőrinc-folyón New York állam, a Skull and Bones titkos testvériség gyülekezési helye.

 legfurcsabb_sziget17.jpg

18. Az Ausztráliához tartozó Karácsony-sziget az Indiai-óceánban fekszik, 350 km-re délre Jávától. A sziget főleg bámulatos vörös tarisznyarák populációjáról híres, illetve látványos vándorlásukról az erdőktől a tengerpartig. A rákok minden évben útnak indulnak a párzási időszak alatt.

 legfurcsabb_sziget18.jpg

19. Az Ilha de Queimada Grande lakatlan sziget az egyik legfélelmetesebb sziget a világon, apró méretéhez képest itt a legnagyobb a mérgeskígyók száma a Földön.

 legfurcsabb_sziget19.jpg

20. Gaiola sziget - Gaiola szigetét a nápolyi öbölben találjuk, pontosan a 42 hektáros Giola Vízalatti Park közepén. A két részből álló sziget mindössze 30 méterre található Possilipo partjaitól. A sziget egyik felén apró villát találunk, míg a másik teljesen lakatlan. A két oldalt egy nagyon vékony híd köti össze, melyet mesziről nézve természetes összekapcsolódásnak is nézhetünk. A sziget szépsége ellenére a helyeik átkozottnak tartják a helyet a múltban a tulajdonosokat ért titokzatos halálesetek miatt.

 legfurcsabb_sziget20.jpg

21. Okunoshima egy apró sziget Japán partjainál a szigetet a Nyulak szigetének is nevezik, mert elözönlötték a nyulak. Magának a szigetnek amúgy nem túl szép a története. A II. Világháború idején például harci mérgező gázokat gyártottak itt, amit aztán Kínában vetettek be. A harci gázokat a nyulakon tesztelték amik, aztán elszaporodtak. 

 legfurcsabb_sziget21.jpg

22. Tashirojima sziget - a Macskák Szigete Japánban ahol már több macska él mint ember. Most már csak idősek lakják akik szívesen gondoskodnak ezekről az állatokról, és turista látványosság lett ez által a sziget.

 legfurcsabb_sziget22.jpg

23. A Palmyra-atoll egy lakatlan 12 km2 területű atoll a Csendes-óceán északi részén. Földrajzilag az Északi-Sor-szigetek tagja. Az atoll az Egyesült Államokhoz tartozik. Az államhatalom működése azonban meghatározatlan. Azaz az amerikai elnök kizárólagos döntési kompetenciájába tartozik, hogy miképp kormányozza a területet.

 legfurcsabb_sziget23.jpg

24. A Sable-sziget - Az Atlanti-óceán temetőjeként ismert Sable sziget egy 40 kilométer hosszú homokpad Halifaxtól 300 kilométerre délkeletre. Több, mint 350 hajótörésért felel - az első incidenst 1583-ban jegyezték fel, a legutóbbi pedig 1999-ben történt. A rengeteg baleset egyik oka az lehet, hogy a sziget folyamatosan változtatja az alakját. A homok akár 100 méterrel is arrébb tud vándorolni egy év alatt. A sziget egyébként 400 szabadon élő póni és több szürke fóka-kolónia otthona is. 

 legfurcsabb_sziget24.jpg

25. Kevés olyan bizarr hely létezik a Földön, mint a Babák szigete. Az elhagyott helyen rémisztő, iszonyatos állapotban lévő babák lógnak a fákon bokrokon, kerítéseken, és minden elképzelhető helyen, mint egy megelevenedett horrormese. A sziget Mexikóvárostól délre található, a főváros közelében, a Xochimilco-tó egyik mesterséges szigete.

legfurcsabb_sziget25.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://4444k.blog.hu/api/trackback/id/tr1314285745

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása