Földünk legszínesebb helyei   
2018. november 18. írta: captain schuro

Földünk legszínesebb helyei   

Földünk legszínesebb helyei, amelyek a legborúsabb napon is kellemes pillanatokat tudnak szerezni nézőjüknek.

Hitachi Seaside Park, Japán

 legszinesebb_1.jpg

A 3,5 hektár területű Hitachi Seaside Park Tokyo-tól északkeletre Hitachinaka városban található, a virágpark a Csendes-óceán partján fekszik. Minden évszakban óriási virágözön fogadja a látogatót. A kert egyik legjellegzetesebb növénye a tavasszal nyíló Nemophila, melytől gyönyörű halványkék pompába borul a vidék. Szintén tavasszal nyílnak a tulipánok és nárciszok, nyáron a rózsák, zinnia-k, ősszel a pillangóvirág és egy speciális törpecserje, a seprőfű (Kochia), melytől elképesztő színorgiába borul a vidék. Tavasszal több mint 4,5 millió kék nemophila virágzik az egész park területén. Nemophilán kívül az ide látogatók 1 millió nárcisszal, 170 féle tulipánnal és más virágokkal is találkozhatnak.

Halálvölgy, Namíbia

 legszinesebb_2.jpg

A bolygónk legszebb sivatagának tartott Namíb-sivatag Délnyugat-Afrika Atlanti-óceáni partvidékén 1600 km hosszan húzódik észak-déli irányban. Kelet-nyugati szélessége 50-160 km, területe mintegy 80.900 km2, azaz közel Magyarországnyi. Az évi átlagos csapadék 50 mm körül mozog, de vannak térségei ahol a megfigyelések alapján még soha nem esett eső. A sivatag legfőbb látványossága Sossuvlei (Halálvölgy), ahol a világ legmagasabb homokdűnéi találhatók, melyek mérete akár a 300 métert is meghaladja. Az év nagy részében csontszáraz, de néha megtelik vízzel és ekkor virágba borul a sivatag. A homokdűnék tetejéről megszemlélhető hajnali napfelkelték színorgiáján túl az idelátogatók számára a legkülönlegesebb élményt minden bizonnyal Deadvlei (a Halott fák völgye) jelenti, ahol a legkülönbözőbb színű hatalmas homokdűnék ölelésében kiszáradt ősi fák ma is álló példányai jelentik a legfőbb látványosságot.

Keukenhof tulipánmező, Hollandia

 legszinesebb_3.jpg

A Keukenhof (fordításban konyhakert) a világ legnagyobb virágoskertje. A hollandiai Lisse városka mellett található, Haarlemtől délre, Amszterdamtól délnyugatra. Méretei miatt gyakran Európa kertjének is nevezik. A hivatalos adatok szerint kb. 7 millió virághagymát ültetnek el évente a 32 hektáros parkban. A park minden évben március utolsó hetétől, május közepéig látogatható. A leglátványosabb a tulipánok virágzása idején, április közepén. A tulipán nem csak egy virág, hanem Hollandia egyik jelképe is.

Luoping repce mező, Kína

 legszinesebb_4.jpg

Luoping, mely Kína keleti részén, Yunnan tartományban található, gyönyörű sárga virágtengeréről vált nevezetessé. Minden kora tavasszal ugyanis a repce virágzásnak indul és a végeláthatatlan mező aranysárga tengerré változik. Régebben a turisták csak átutazóban jártak erre a vidékre, de mára ez a csodás természeti látványosság a fotósok Mekkájává vált. A tájon néhány domb töri meg az síkságot.

Retba tó, Szenegál

 legszinesebb_5.jpg

A Retba tó a szenegáli Cap Vert félszigettől északra található. A napszaktól függően a tó színe világos lilából skarlátvörösre változik. A szokatlan színt a vízben élő ártalmatlan halophilic baktériumok okozzák, melyek a magas sótartalmú környezetet kedvelik. Ez a nem mindennapi szín főként a száraz évszakban látványos.

Takinoue Park, Japán

 legszinesebb_6.jpg

A Takinoue Park 2 órányira található északi irányban Asahikawa városától Japánban. Két dologról híres: gyógynövényeiről és gyönyörű, mályvaszínben játszó lángvirágjairól. E virágok különleges, édeskés illata nem csak a helyiek szívét dobogtatja meg. A több mint 10.000 négyzetméteres Park területén Május és Június között nagyszabású virág-fesztivált rendeznek minden évben, amire szerte a világból érkeznek látogatók. A környék ilyenkor szemetgyönyörködtető virágköntösbe bújik - s számos érdekes programmal várja vendégeit. Asahikawa környékén csodálatos kirándulásokban lehet részük egész évben. A közeli Daisetsuzan Hegylánc hósipkás gerince és a Park lángvirágjai az egész környék látképét meghatározzák.

Procida sziget, Olaszország

 legszinesebb_7.jpg

Procida az aprócska vulkanikus sziget a Nápolyi-öbölben rejtőzködik. A csendes kis sziget halászfalvaival, pasztellszínű házaival, régi épületivel, virágzó citrom- és narancsligetivel vonzza a turistákat.

Bo-Kaap negyed, Dél-Afrika

 legszinesebb_8.jpg

Fokváros már magában is Dél-Afrika egyik legszebb települése, a korábban maláj negyedként ismert Bo-Kaap pedig szó szerint érdekes színfoltja a városnak. Bo Kaap városnegyedét a 18. században alapították a felszabadított maláj rabszolgák. A városrészt a felszabadított maláj rabszolgák festették ilyen színesre. A Signal hegy lejtőjén elterülő városrészben egy 1844-ben épített mecset is található. A turisták azonban nem ezért, hanem színesre festett házaiért és macskaköves utcáiért keresik fel az időközben multikulturálissá vált területet. 

Valley of Flowers nemzeti park, India

 legszinesebb_9.jpg

Valley of Flowers nemzeti park az Indiai Uttarakhand államban, ismert az endemikus alpesi virágok és a növényvilága változatosságáról. Ez a gazdagon sokszínű terület ritka és veszélyeztetett állatoknak is otthont ad, köztük az ázsiai fekete medve, a hó leopárd, a pézsmadár, a barna medve, a vörös róka és a kék juh.

Nagy Korallzátony, Ausztrália

 legszinesebb_10.jpg

A Nagy-korallzátony Földünk legnagyobb korallzátonya, a Korall-tengerben található, nem messze Északkelet-Ausztrália Queensland nevű államának partjaitól. 2000 km hosszan húzódik, 34,4 millió hektáron, és még az űrből is látható. Nagyjából 3000 korallzátonyból és körülbelül 900 kisebb-nagyobb szigetből áll, melyek nagyjából azonos távolságra vannak a tengerparttól.

Grand Prizma Spring, USA

 legszinesebb_11.jpg

Amerika legnagyobb hőforrása - mely a világon a harmadik legnagyobb - a Grand Prismatic Spring (magyarul kb.: nagy prizmaszerű forrás). A Yellowstone Nemzeti Parkban található hatalmas forrás, egy 91 méter átmérőjű, 50 méter mély üreg, amelyből 70 fokos víz tör fel. Változatos színvilága a thermofil baktériumoknak köszönhető, amelyek az őszi és tavaszi idényben mások, így a tó is folyton változtatja a színét. A szivárványos színben pompázó tóban hol narancsos-vöröses árnyalatok dominálnak, hol a smaragdzöld, vagy a türkiz.

Shark Bay, Ausztrália

 legszinesebb_12.jpg

A Shark Bay, azaz Cápa-öböl világörökségi helyszín Nyugat-Ausztrália Gascoyne régiójának egy nagyon különleges területén. A 2 200 902 hektáros helyszín, nagyjából 800 km-re található Perthtől, az ausztrál kontinens legnyugatibb pontján. A Cápa-öböl vizei, szigetei és félszigetei...nagyszámú rendkívüli természeti sajátosságot rejtenek, beleértve a világ legnagyobb és legváltozatosabb tengerifű mezőit. Ennek ellenére a sztromatolitoknak - mikróbás szövedékek telepei, amelyek kemény, kupola formájú lerakódásokat alkotnak, és a földi élet legkorábbi bizonyítékai - köszönhető, hogy a terület ennyire ismert lett. A környék híres gazdag tengeri élővilágáról is, egyebek mellett a nagyszámú dugongról, valamint menedéket ad számos egyéb fenyegetett fajnak.

A bejegyzés trackback címe:

https://4444k.blog.hu/api/trackback/id/tr6814380096

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása