Első világháborús légi felvétel a Loos-Hulluch árok-rendszerről Franciaországban. A bal oldalon a brit lövészárkok a jobb oldalon német árkok, köztük a senki földje. 1917. Július 22.
Egy első világháborús német lövészárok belülről.
Koldus fut V. György brit király hintója mellett 1920-ban.
Egy ember próbálja eladni az autóját a nagy gazdasági világválság után, 1929.
Albert Einstein biciklizik.
A Golden Gate híd az 1930-as években.
Csang és Eng Bunker kettős torzok, akikről e születési rendellenesség ezen típusa a sziámi iker nevet kapta.
II.Miklós orosz cár és unokatestvére V.György angol király.
Az első óriáskerék építése az 1893-as chicagói Világkiállításon.
Az óriáskereket 1893. június 21-én nyitották meg a nagyközönség előtt a chicagói Világkiállításon. Az építmény a 324 méter magas Eiffel-torony riválisaként a rendezvény legnagyobb attrakciója volt 80,4 méteres magasságával. Tervezője és építője Ifj. George Washington Gale Ferris volt. A kerék egy 71 tonnás, 45,5 láb hosszú tengelyen forgott, amely abban az időben a világ legnagyobb üreges kovácsoltvas csőtengelye volt. A kerék több mint 40 ezer kilogrammos volt, melyből a két 4,8 méteres átmérőjű öntöttvas támasztórúd volt 24 ezer kg. Harminchat kocsijában 40-40 szék volt, kocsinként több mint hatvan embert fogadott magába, így összesen akár 2160 utasa lehetett egyszerre.
A Titanic és a testvérhajója az Olympic, Belfast kikötőjében, 1912.
A 16 éves Margaret Gorman,az első Miss America 1921-ben.
Az orosz női halálzászlóalj két tagja az első világháborúban.
X. Keresztély dán király 70. születésnapján, 1940. szeptember 26-án Koppenhágában.
Robert Pershing Wadlow (1918. – 1940.) a Guinness Rekordok Könyve szerint a valaha élt legmagasabb ember.
Magasságát utoljára 1940. június 27-én mérték, ekkor 2,72 méter magas volt, tömegét 254 kilogrammnak mérték. Növekedését, mely egészen élete végéig tartott, egy, az agyalapi mirigyében található tumor okozta.
Rosa Parks aki a buszvezető utasítása ellenére nem volt hajlandó átadni helyét a buszon egy fehér bőrű utasnak.
Az 1913-ban született, varrónőként dolgozó Rosa Parks 1955 decemberében az alabamai Montgomery városában megtagadta, hogy helyét átadja az újonnan felszállt fehéreknek és ezzel megszegte az akkori szegregációs előírásokat.Letartóztatták és pénzbírságra ítélték. Fellépésével mozgalmat indított el, amelynek az élére egy fiatal lelkész, Martin Luther King állt. A afrikai-amerikai népesség 381 napon át bojkottálta a busztársaságokat. Az Egyesült Államok szövetségi legfelsőbb bírósága 1956-ban alkotmányellenesnek nyilvánította a fajok elkülönítését a tömegközlekedési járműveken.
Erzsébet hercegnő a Westminsterben, 1937-ben.
A nyulak inváziója Ausztráliában, 1938.
Ausztráliában a nyulak első példányait 1859-ben engedték szabadon a brit telepesek, hogy legyen mire vadászni. Ám nem számítottak arra, hogy az alkalmazkodó nyulak populációja az évtizedek alatt tízmilliárdosra(!) nő, döbbenetes környezeti károkat és több őshonos faj kipusztulását okozva. Az elmúlt évszázadban a szakemberek rengetegszer megpróbálták visszaszorítani a nyúlözönt kerítéssel, méreggel, egyéb módon, de ritkán értek el sikert. Egy véletlen esemény hathatósabban képes gátat szabni az inváziónak: 1995 óta egy elszabadult vírus (RHDV) következtében százszámra hullanak a nyulak. Ezzel párhuzamosan számos, mára súlyosan veszélyeztetett növény- és állatfaj az újjáéledés biztató jeleit mutatja.
Az 1969-es Woodstock fesztivál madártávlatból.
A legendás fesztivált White Lake-ben (Bethel, Sullivan megye, New York, Amerikai Egyesült Államok) tartották egy bizonyos Max Yasgur 600 holdas farmján 1969. augusztus 15-18. között. Az esős hétvégén, a szabad ég alatt harminckét előadó és zenekar lépett fel mintegy 500 000 néző előtt. A hatalmas tömeg kétségbe ejtette a hatóságokat, az eredetileg kivezényelt 800 rendőr mellé is erősítést küldtek, de nem volt rá szükség, mert semmilyen botrány vagy rendzavarás nem történt, ami annak is köszönhető, hogy a kábítószer-árusítást is engedélyezték.
Che Guevara feleságével Aleida March-al és 4 gyermekükkel.
Che Guevarának öt gyereke volt, első lánya 1956-ban született Hilda Gadeától, később pedig Aleida March-tól további négy gyereke született, akiket Guevara szenvedélyesen szeretett.
Alfred Hitchcock a Temzében a Téboly (1972) című film forgatása közben.
Jurij Gagarin és Fidel Castro