Az első ismert fénykép a Tadzs Mahalról, 1800-as évek.
A Tádzs Mahal („A paloták koronája”) az indiai Agrában, a Jamuna folyó partján található muszlim mauzóleum elnevezése, amely valójában egy teljes épületkomplexumot takar, ennek része maga a fehér márvány síremlék is. Sáh Dzsahán mogul sah 1632 és 1647 között építtette 1631-ben, gyermekszülésben elhunyt szeretett felesége, Mumtáz Mahal emlékére. Őt is itt helyezték örök nyugalomra. A Tádzs Mahal a mogul síremlék-építészet csúcspontja, amely nemcsak annak stílusjegyeit viseli magán, hanem ötvözi azt a helyi hagyományokkal is. Bár hatással volt későbbi síremlékek építésére is, az épület egyedi arányai, finom díszítettsége utánozhatatlanná tette.
Egy ukrán származású amerikai család ünnepli Sztálin 1953-as halálát.
Az amerikai 45. gyalogoshadosztály hetedik hadseregének katonái 1945. április 20-án a németországi Nürnbergben, a Luitpoldarena homlokzati lépcsősorán amerikai zászlókat lobogtatnak.
Savoyai Lajos Amadé abruzzói herceg hajója az Észak Csillaga (Stella Polare) az Északi Sarktengeren 1899-1900.
A csodálatos kilátást kínáló Windows on the World (ablakok a világra) étterem a Világkereskedelmi Központ (World Trade Center, WTC) északi tornyában a 106. és a 107. emeleten, 2000.
A BESZM az első sorozatban gyártott szovjet nagyszámítógép, Szovjetunió, 1979.
Az első BESZM modell 1952 őszén készült el és helyezték üzembe. Hozzávetőlegesen 5000 elektroncsövet tartalmazott. Megépítésekor a világ leggyorsabb számítógépe volt. A BESZM 1 módosított javított változata a BESZM 2 tette lehetővé, hogy a Szovjetunió az 1950-es évek végére az űrkutatásban abszolút fölényre tegyen szert. A BESZM gépek segítették az első földkörüli pályára állított műholdak, valamint az első űrhajóst, Jurij Gagarint szállító Vosztok–1 űrhajónak a megtervezését és pályára állítását.
Vénusz, a HMS Vansittart romboló kabala bulldogja.
Salvo kutya ejtőernyős kiképzése. A britek 1944 elején, a partraszállásra készülve határozták el, hogy a 13. ejtőernyős zászlóaljat kutyákkal erősítik meg. A terv az volt, hogy a Normandiába átdobott kutyák majd felderítési feladatokban, aknamezők kiszagolásában és hasonlókban segítenek.
Winston Churchill miniszterelnök, Victor Lampsonnal a brit nagykövet Sir Miles Lampson fiával a brit nagykövetség kertjében, Kairó, Egyiptom, 1942. augusztus 8.
Felfújható Sherman tank, amit az ellenfél megtévesztésére használtak a harcmezőn.
Az amerikai hadsereg megtévesztést tökélyre fejlesztő csapata egy éven át járatta a bolondját a náci Németország hadseregével. A normandiai partraszállás után néhány héttel, 1944 júniusában ezerszáz amerikai katona érkezett Franciaországba, magukkal hozva a világtörténelem legfurcsább fegyvereit, amelyekkel ölni ugyan nem, félrevezetni azonban tökéletesen lehetett. A negyven tonna helyett mindössze negyven kilós tankokat rövid idő alatt felfújhatták, és a nácik útjába helyezték, csapatmozgást szimulálva.
1942-ben Winston Churchill miniszterelnök személyesen rendelte el a majom-populáció számának megnövelését Gibraltárban.
A legenda szerint amíg élnek berber makákók Gibraltáron, a terület brit fennhatóság alá fog tartozni. A gibraltári majmok a Brit Honvédelmi Minisztérium védelme alatt állnak emiatt a hiedelem miatt. A kiemelt stratégiai fontosságú Gibraltárban a második világháború idejére mindössze három makákó maradt- ezért 1942-ben Winston Churchill miniszterelnök személyesen rendelte el a majom-populáció számának megnövelését.
Az Amerikai Egyesült Államokban kék-piros színű Disney-maszkot gyártottak a gyerekeknek, melynek fejrésze Mikiegeret formázott.
Brit farmerek az elsötítés miatti balesetek megelőzésére, csíkosra festették teheneiket, hogy a világítás nélkül közlekedő autók könnyebben észre vegyék őket, 1941.
Rózsaszinre festett repülőgép (Pink Spitfire), általában napkeltekor és napnyugtakor repült, hogy elkerülje az észlelést. 1940.
Az indiai HMIS Godavari naszád kabala macskája a függőágyában pihen.
A japánok megtévesztésére szolgáló felcsatolható gumitalp a brit Special Operations Executive (Különleges Műveletek Parancsnoksága) ügynökei számára.
Hamburgi cirkuszi elefántok segítenek a romeltakarításban, 1945.
Jane Kendeigh, az első ápolónő, aki az amerikai légi hadosztálynál szolgált a második világháború csendes-óceáni hadszínterén, Iwo Jima, 1945 március.
Orosz császári csendőrök, 1890.
Német győzelemparádé a Pohjoisesplanadi utcában a finn polgárháború vége felé, Helsinki, Finnország, 1918 április 14.
A finn polgárháború az első világháború okozta nemzeti és társadalmi zűrzavar része volt Finnországban. A háborút 1918. január 27. és 1918. május 15. között vívták a „vörösök” (punaiset), akiket a finn népi küldöttség vezetett (és a finn szociáldemokraták ellenőrzése alatt álltak), valamint a „fehérek” (valkoiset), akiket a vaasai szenátus vezetett (és a finn szenátust képviselték amelyet polgári pártok alkottak). A vörösök a bolsevik Oroszország, míg a fehérek a Német Birodalom és svéd önkéntesek katonai támogatását élvezték. A polgárháborút végül a fehérek nyerték meg.