Ejtőernyősök Hollandia felett 1944 szeptemberében, a Market Garden hadművelet idején.
A Market Garden hadművelet a második világháború legnagyobb, legmerészebb ejtőernyős hadművelete, melynek célja Hollandia nyugati részének elfoglalása lett volna, mely lehetővé tette volna a szövetségesek számára a Ruhr-vidék bekerítését.
Tábla a Red Ball Expressz útvonala mentén, 1944.
A Red Ball Expressz (magyarul: Vörös golyó expressz) egy hatalmas konvojrendszer volt, amit a szövetségesek hoztak létre a második világháború során. A konvoj célja a normandiai partraszállást követően, a csapatok előrenyomulását utánpótlásokkal biztosítani, a hadtáp útvonalat megteremteni. A „Red Ball” kifejezés vasúti körökben volt használatos, ami elsőbbséget élvező, soron kívüli szállítmányra utalt. A konvojrendszer mindössze három hónapig működött, 1944. augusztus 25-étől november 16-áig, amikor is megnyitották a kikötőt Antwerpenben.
Brit tüzérség visszavonulása a Michael-hadművelet alatt.
1918. március 21-én négy német hadsereg támadást indított a brit 5. hadsereg állásai és a brit 3. hadsereg jobb szárnya ellen Arras, Saint-Quentin és La Fère között. A Michael-hadművelet során a szövetségesek közel 255 000 főt vesztettek halottakban és sebesültekben, illetve a németek kezére került 1300 tüzérségi eszköz és 200 harckocsi is. A németek 239 000 főt vesztettek, nagyrészt az elit rohamcsapatok állományából, amit csak úgy tudtak pótolni, hogy a legjobb katonákat elvonták a rendes lövészalakulatoktól. Ennek megfelelően a kezdeti német ünneplés hamarosan csalódássá vált, amikor kiderült, hogy milyen árat fizettek a területi nyereségekért.
Német 21 cm-es Mörser 16 tarack és személyzete tüzelőállást vált a franciaországi Ham közelében, 1918. március.
Német A7V tipusú harckocsi Roye térségében, 1918. március 21-én.
Német hadosztály törzse egy elfoglalt brit lövészárok közelében a Michael hadművelet során 1918. március 22-én.
Portugál hadifoglyok a lys-völgyi csata során 1918. április 9-én.
A Lys völgyében indított támadás során a németek ismét bevetették vegyi fegyvereiket. A képen a brit 55. hadosztály katonái, akiket az április 10-i gáztámadás megvakított.
Az amerikai 42. hadosztály katonái, akik a halottakat temették a Chateau-Thierry-i csata után.
Első világháborús amerikai plakát: a tengerészgyalogos újabb rovást véshet puskája tusába a Château-Thierry környékén vívott harcok során.
Belleau-erdei csata, 1918. június 6-án.
1918. június 6.-án vívták meg az első komolyabb ütközetet az Egyesült Államok tengerészgyalogosai az európai fronton. A belleau-i erdő semmiféle stratégiai jelentőséggel nem bírt, ugyanakkor a morális szerepe óriási volt, ha a németeknek sikerül megtörni és megverni az amerikaiak elit egységét, az hatalmas fegyvertény lett volna. Nem is beszélve arról, hogy az erdő jelentette a németek előrenyomulásának csúcsát, alig 40km-re voltak Párizstól. A csata végén az amerikai tengerészgyalogosok megállították a német offenzívát, és megmentették Párizst.
Egy amerikai katonaorvos édességet ad a Normandiai invázió során megsérült francia kislánynak, 1944. június.
Mary Kenneth Keller nővér volt az első amerikai nő, aki 1965-ben doktori fokozatot szerzett a számítástechnikában.
Az 1960-as években Keller nővér a Wisconsini Egyetemen tanult. Tanulmányait a Purdue-ban, a Michigan Egyetemen és a Dartmouth Főiskolán végezte. Dartmouth enyhítette azt a szabályt, amely tiltja a nőket a számítógép központjától, ami lehetővé tette Keller számára, hogy elősegítse a BASIC számítógépes nyelv fejlesztését. Keller disszertációja, amelyet a CDC FORTRAN 63-ban írt, "Induktív következtetések a számítógép által generált mintákra" címet viseli. 1965-ben lett az első amerikai nő, aki doktori fokozatot szerzett. a számítástechnikában. Ezt követően Keller nővér megalapította a számítástechnikai osztályt a Clarke College-ban, Iowa, amelyet 20 évig irányított. Szenvedélyesen hozzáférést és információt nyújtott mindenki számára, nem csak a számítógépes tudósok számára.
Jerry Lee Lewis harmadik feleségével, a tizenhárom éves Myra Gale Lewis-szel az Idlewild repülőtéren, New York, 1958. A kiskorú feleség egyben Jerry unokatestvére volt.
„Feleségeket keresünk” – favágók Montana államban, 1901.
A kis Kim Dzsongil, apjával, Kim Ir Szennel és anyjával Kim Dzsongszukkal, 1945.
Genepil királynő (1905-1938), Mongólia utolsó királynője.
A modok üvegekkel és a harcok egyéb törmelékeivel dobálják a visszavonuló rockereket a tengerparti Margate-ben, 1964 május 18-án.
Az 1960-as évek közepén a mod kultúra erősen konfrontálódott az elkényeztetett középosztálybeli hippikkel. Fogyasztás- és divatközpontúsággal szokás őket jellemezni. A legújabb elegáns ruhákba öltözködtek, mottójukhoz híven, miszerint: a ruha teszi az embert. Ennek volt következménye, a rockerekkel való utcai harcaik, mivel lenézték őket a "bőrdzsekis" stílusuk miatt. A stílus elengedhetetlen része a robogó volt, legjellemzőbben a Vespa és Lambretta típus.
Che Guevara második feleségével, Aleida March-al az esküvőjük napján, Havana, 1959.
Lev Tolsztoj és az unokája Tatjána Lvovna Tolsztaja, Jasznaja Poljana, 1908.
Amerikai háziasszonyok egy helyi szupermarketben, Kalifornia, 1950.